Versija neįgaliesiems
Loading

II Tarpmokyklinis jaunųjų pianistų konkursas „Mokyklos spalvos“

Apniukusią vasario 2 dienos popietę, kai už lango sukosi šlapios snaigės ir pūtė žvarbokas vėjas, jaukioje VDU Muzikos akademijos konferencijų salėje mūsų mokykla organizavo puikų renginį – nuotaikingą II-ąjį tarpmokyklinį jaunųjų pianistų konkursą „Mokyklos spalvos“. Sulaukėme nemažai svečių iš įvairių muzikos mokyklų: Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus, Prienų meno mokyklos Veiverių Antano Kučingio filialo, Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus, Kauno rajono meno mokyklos. Taip pat gausiai dalyvavo ir mūsų mokyklos jaunieji pianistai.

Nuotaika salėje buvo tiesiog nuostabi, netrūko šypsenų, juoko, audringų aplodismentų. Dalyviai šoko, dainavo, deklamavo eiles, demonstravo savo dailės darbus, pasakojo apie savo pojūčius grojant pasirinktą muzikos kūrinį. Salėje esantys klausytojai padrąsinančiais žvilgsniais ir plojimais palydėdavo kiekvieną atlikėją. Juk dalyviai turėjo ne tik pagroti, bet ir pristatyti savo atliekamą muzikos kūrinį. O patys mažiausieji pianistai buvo vos pirmokai, kuriems, galbūt, dar labai nedrąsu viešai kalbėti ir parodyti savo jausmus.

Dalyvių buvo beveik penkiasdešimt, juos vertino muzikos mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai, kurie buvo labai geranoriški. Šiame konkurse pralaimėjusių nebuvo. Visi dalyviai buvo apdovanoti laureatų diplomais ir medaliais, o patiems drąsiausiems ir ryškiausiems dar buvo skirtos nominacijos bei prizai.

Tikimės, kad iš salės visi išėjo pakilios nuotaikos, nešini geromis emocijomis ir puikiais įspūdžiais. Viliamės, kad šis konkursas pastūmės vaikus nebijoti išeiti į sceną ir atvirai prieš publiką išreikšti savo jausmus ir pojūčius. Tegul ši pirmoji patirtis suteikia daugiau drąsos, ryžto ir nuoširdaus muzikavimo džiaugsmo nuostabaus muzikos pasaulio pažinimo kelyje.

Parengė: mokytoja ekspertė Svetlana Mažeikienė


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas