Versija neįgaliesiems
Loading

Jaunieji fortepijono lyderiai ir VDU kamerinis orkestras

Lapkričio 14 dieną muzikos mylėtojai rinkosi praleisti vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje, klausantis muzikuojančių jaunųjų talentų ir Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro.

Šis koncertas, kuriame VDU kamerinis orkestras grojo su jaunaisiais muzikantais – jau septintasis.

Visuose prieš tai vykusiuose koncertuose salė būdavo pilnutėlė, lūždavo nuo klausytojų gausos. Labai džiugu, kad ir šį kartą į filharmonijos salę susirinko tiek daug jaunųjų muzikantų gerbėjų.

Orkestrui dirigavo Imantas Jonas Šimkus – talentingas jaunosios kartos dirigentas, šiuo metu studijuojantis Vienos muzikos ir scenos menų universiteto meno doktorantūroje. „Dirigavimas – lyg mažos valstybės valdymas. Jei kur nors iškyla ekstremali situacija ar grėsmė – ten reikia mesti pajėgas“ – apie savo profesijos ypatumus atsiliepia dirigentas Imantas Jonas.

Ne paslaptis – kiekvieno muzikanto svajonė yra groti su tikru, gyvu orkestru ir ši svajonė muzikos mokyklų mokiniams pirmą kartą išsipildė 2013 metais, kuomet, palaiminus VDU Muzikos akademijos dekanui, docentui dr. SAULIUI GERULIUI, pradėta bendradarbiauti su VDU KAMERINIU ORKESTRU.

Kad patektum tarp tų išrinktųjų, kurie gauna galimybę muzikuoti su orkestru, reikia Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos organizuojamame respublikiniame konkurse „Jaunieji fortepijono lyderiai“ savo amžiaus grupėje laimėti Didįjį Prizą (Grand Prix) arba I vietą ir gauti konkurso vertinimo komisijos kvietimą groti su orkestru.

Koncerto metu klausytojai išgirdo jaunuosius muzikantus iš Marijampolės meno mokyklos, Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos, Kauno Vyturio gimnazijos Muzikos skyriaus ir net 7 solistus iš Kauno 1-osios muzikos mokyklos! Tad koncertą galima drąsiai pavadinti „Kauno 1-oji muzikos mokykla ir draugai”!

Nuostabu, kad viena mokykla gali parodyti tiek daug ryškių jaunųjų talentų, o tai reiškia, kad Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojai yra nepaprastai profesionalūs, atsidavę darbui, puikiai moka atrasti talentingus vaikus ir juos auginti.

Visi mokiniai, pasirodę scenoje, yra ne tik talentingi, bet ir ypatingai darbštūs, daug kartų laimėję tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, dalyvavę daugybėje renginių ir suteikę begalę džiaugsmo savo puikiais pasirodymais. Visi jie nekantriai laukė progos pagroti su orkestru, su didžiuliu užsidegimu ir entuziazmu ruošėsi šiam koncertui, tačiau nė vienas talentas neišaugo be šeimos palaikymo: darnus mokinio, mokytojo ir tėvų bendradarbiavimas daro stebuklus!

Pirmoji koncerto dalis tradiciškai prasidėjo didžiojo muzikos genijaus Johano Sebastiano Bacho Koncertu fortepijonui ir orkestrui f-moll, kurio I-ąją dalį įtaigiai atliko tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, Kauno 1-osios muzikos mokyklos 5 klasės mokinys DAUGIRDAS STANKUS (mokytoja ekspertė Jovita Vaičiulienė).

Toliau į sceną drąsiai ir linksmai žengė pati jauniausia koncerto atlikėja, Kauno 1-osios muzikos mokyklos 2 klasės mokinė SOFIJA SKINKYTĖ. Nors dar tik antrokė, Sofija jau aštuonių konkursų laureatė! Scenoje išgirdome jos atliekamą klasicizmo muzikos pradininko Jozefo Haidno Koncerto fortepijonui ir orkestrui Hob. XVIII:10 II-ąją dalį – Adagio. Jaunąją pianistę paruošė mokytoja ekspertė Edita Matulionienė. Nuo 2013 metų su orkestru yra groję net 13 mokytojos Editos Matulionienės mokinių, o mokytoja Edita šiais metais tapo Kauno metų mokytoja ir laimėjo Metų Mokytojos premiją!

Dar viena antrokė, aštuonerių metų ATĖNĖ URBONAITĖ (mokytoja metodininkė Giedrė Stanionienė) atvyko iš Marijampolės meno mokyklos. Su orkestru Atėnė atliko austrų kompozitoriaus, muzikos leidėjo ir redaktoriaus ANTONO DIABELIO kūrinį Skerco & trio op. 149 Nr. 6.

Koncerte toliau skambėjo XIX-ojo amžiaus vokiečių kompozitoriaus Ferdinando Hilerio romantinis koncertas fortepijonui ir orkestrui op. 69 Nr. 2, kurio II-ąją dalį  – Andante espressivo – įtaigiai skambino Kauno 1-osios muzikos mokyklos 5 klasės mokinys JORINGIS ŠIURKUS (mokytoja ekspertė Edita Matulionienė).

Išklausius keturis fortepijoninius koncertus, scenoje išvydome jaunąjį smuiko virtuozą, keturiolikmetį Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos ekspertės Dianos Galdikienės mokinį ROKĄ DIRŽĮ. Savo augančio talento galimybes,  įnešdamas į koncertą daugiau įvairovės ir spalvų, jis pademonstravo atlikdamas lenkų smuikininko, kompozitoriaus ir pedagogo Henriko Vieniavskio ekspresyvų, veržlų, virtuozišką Koncertinį polonezą D-dur op. 4.

Praeitais mokslo metais Kauno 1-osios muzikos mokyklos gyvenimą sudrebino neeilinis įvykis – didžiajai mokyklos salei buvo suteiktas buvusio mokyklos mokinio, kompozitoriaus, Nacionalinės kultūros bei meno premijos laureato Giedriaus Kuprevičiaus vardas. O koncerto dieną – dar ne mažiau svarbus įvykis – scenoje kūrinio premjera – pirmą kartą atliktas maestro Giedriaus Kuprevičiaus koncertinis kūrinys KONZERTSTÜCK, kuris išvertus iš vokiečių kalbos ir reiškia – koncertinis kūrinys. 

Ši pjesė atspindi ryškiausius kompozitoriaus kūrybinės estetikos principus: saikingą modernumą, melodizmą bei ritminių struktūrų augmentaciją. Charizmatišką kūrinį įtaigiai atliko Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokinė SMILTĖ DOMEIKYTĖ, kuri jau 12 metų fortepijono meno paslapčių semiasi iš mokytojos ekspertės Jovitos Vaičiulienės.

Antroji koncerto dalis taip pat prasidėjo didžiojo baroko kompozitoriaus Johano Sebastiano Bacho muzika. Skambėjo tas pats kūrinys, kaip ir pačioje koncerto pradžioje – Bacho koncertas f-moll. Tik šį kartą klausytojai išgirdo ne tik I-ąją, bet ir II-ąją koncerto dalį. Fortepijono partiją jautriai ir muzikaliai atliko Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos 8 klasės mokinys AUGUSTAS NAVICKAS (vyr. mokytoja Nona Kalvaitienė).

Po barokinės muzikos perlo klausėmės klasicizmo epochos čekų kompozitoriaus Jano Ladislavo Diuseko Koncerto fortepijonui ir orkestrui op. 49 Nr. 12 II-osios ir III-osios dalių, kurias atliko Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai BARBORA KLIUČINSKAITĖ 8 kl. (mokytoja ekspertė Rasa Rasimavičienė)

ir GABRIELIUS ADOMAS JANULEVIČIUS 6 kl. (mokytoja ekspertė Edita Matulionienė).

Koncerto pabaigoje klausytojai išgirdo Kauno „Vyturio” gimnazijos Muzikos skyriaus 6 klasės mokinį MANTĄ ALŠAUSKĄ (mokytoja ekspertė Aušra Banaitienė), atliekantį amerikiečių kompozitoriaus Džono Tompsono Koncerto fortepijonui ir orkestrui d-moll I-ąją dalį.

Koncertą nuotaikingai vedė mokytojas metodininkas PAULIUS BERŪKŠTIS.

Dėkojame visiems jauniesiems muzikantams už nuoširdų muzikavimą, o nuostabiems klausytojams – už gausius plojimus ir jaunųjų talentų palaikymą! VDU kameriniam orkestrui ir jo vadovei RITAI BIELIAUSKAITEI – už ilgametę draugystę su muzikos mokyklomis, jaunajam dirigentui IMANTUI JONUI ŠIMKUI  – už profesionalumą, šiltą bendravimą su vaikais.

Kauno valstybinės filharmonijos vadovui JUSTINUI KRĖPŠTAI ir koncertinės veiklos organizatorei SONATAI GENOVAITEI FILINIENEI esame labai dėkingi už suteiktą salę ir malonų bendradarbiavimą organizuojant renginį.

Nuotraukų autorė: mokytoja ekspertė Janė Macevičienė

Parengė: mokytoja ekspertė Rasa Darbutienė, mokytojas ekspertas Domantas Milius


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas