Kelionė į konkursą Italijoje

Pasibaigus mokslo metams aprimo koncertinis gyvenimas. Bet dalis mūsų mokyklos mokinių su mokytojais išvyko į konkursą-festivalį “Rimini fest 2022“ Italijoje. Pasiruošimas kelionei vyko sklandžiai.

Ankstyvą birželio 18 d. rytą autobusas pajudėjo iš Kauno. Be mūsų mokyklos mokinių ir juos lydinčių mokytojų į konkursą vyko kolegos iš Kauno „Vyturio“ gimnazijos, M. Petrausko scenos menų mokyklos, Garliavos, Prienų meno mokyklų, Vilkaviškio muzikos mokyklos. Kelionė neprailgo. Bendravome, grožėjomes nuostabiais vaizdais pro autobuso langą. Įspūdingo grožio Wörtherse ežeras Austrijoje, Alpių kalnai, kriokliai ir išdžiūvusių upių vagos – gamtos grožis pakerėjo visus. Kitos dienos vakare jau pasiekėme Riminį. Miestas įsikūręs Adrijos jūros pakrantėje. Tai vienas seniausių Italijos kurortų, kur mėgsta atostogauti patys italai. Čia gausu fantastiškų paplūdimių, istorinių vietovių, nuostabių parkų ir aikščių.

Pirmą viešnagės Riminyje dieną vyko tarptautinis konkursas-festivalis “Rimini fest 2022”. Istoriniame centre teatro Degli Atti salėje susirinko gausus būrys dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Bulgarijos ir kitų šalių. Konkursantai varžėsi įvairiose kategorijose ir amžiaus grupėse. Jų pasirodymus vertino tarptautinis žiuri, kurio sudėtyje buvo ir mūsų mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė Jolanta Snudaitienė.

Sėkmė lydėjo pianistus Nidą Ardzevičiūtę – I vieta (mokyt. eksp. R. Derbutienė), Pauliną Pėžaitę – I vieta (mokyt. eksp. R. Bimbaitė), Eriką Ageravičių – II vieta, Domilę Žilinskaitę – II vieta, Liudviką Savickį – III vieta (mokyt. metod. Z. Sivakova), Viktoriją Baltutytę – III vieta, Danielę Jonušaitytę – III vieta (vyr. mokyt. N. Jasilionienė). Jungtinis kamerinis ansamblis iš mūsų mokyklos ir M. Petrausko scenos menų mokyklos – Aurėja Lukšaitė ir Liepa Baublytė laimėjo II vietą (mokyt. eksp. V. Adomavičienė ir R. Derbutienė).

Konkursantus nudžiugino įspūdingi prizai – taurės, medaliai ir laureato diplomai. Apdovanojimo ceremoniją vainikavo Grand Prix laimėtojų – liaudies šokio ansamblio iš Bulgarijos pasirodymas.

Kitos viešnagės Italijoje dienos buvo kupinos smagaus šėlsmo pramogų parke “Mirabilandia”, įdomių kelionių, poilsio ir maudynių šiltame Adrijos jūros vandenyje.

Žingeidūs keliauninkai grožėjosi Bizantijos laikų mozaikomis Ravenoje. Aplankė gimtąjį dailininko Rafaelio miestą Urbino, jo šeimos namus su autentiškais baldais ir originalia freska ant sienos.

Visus sužavėjo žvejų miestelis Cesenatico, kur įvairiausi žvejybiniai laivai ir valtys plūduriuoja kanale šalia čia pat įsikūrusių restoranėlių su jūros gėrybių meniu.

Didelį įspūdį paliko Gradara. Tai viduramžių miestas su tvirtove. Gradaros pilis viena didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių Italijoje. Miestą supa dviguba sienų linija, tarp kurių galima pasivaikščioti ir pasigrožėti apylinkėmis.

Aišku, mes negalėjome aplenkti nykštukinės Europos valstybės San Marino. Pasiekus apžvalgos aikštelę atsiveria nuostabūs vaizdai, kurie tęsiasi iki Dalmatijos pakrantės ir netoliese esančių Apeninų.

Per kelias dienas visas šias nuostabias vietoves mes spėjome aplankyti tik mokytojos Jolantos Snudaitienės kruopščiai sudelioto maršruto ir puikios organizacijos dėka.

Netrukus atostogų laikas baigėsi. Pailsėje, prisivalgė skaniausių ledų ir itališkų patiekalų išskubėjome namo.

Viešnagė Italijoje buvo trumpa, bet pilna įspūdžių ir patirčių. Tikimės, kad tai paskatins mokinius aktyviai dalyvauti konkursuose ir keliauti kartu.

Parengė: mokytoja metodininkė Zinaida Sivakova


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"
Duomenų registro Nr.

Visos teisės saugomos © 2023

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas