Nuskambėjo VI tarptautinis konkursas „Olimpo musicale“

 

Naujiena299 14
Naujiena299 13
Naujiena299 11
Naujiena299 10
Naujiena299 9
Naujiena299 8
Naujiena299 7
Naujiena299 6
Naujiena299 5
Naujiena299 4
Naujiena299 3
Naujiena299 2
Naujiena299 15

Birželio 1-2 dienomis Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje praūžė VI tarptautinis multiinstrumentinis jaunųjų muzikantų konkursas „Olimpo musicale“. Konkursas, vienas pirmųjų didelių tarptautinių konkursų Lietuvoje, turintis turtingą 17 metų istoriją, kuri prasidėjo 2005 metais.

Tuo metu Lietuvoje buvo tik vienas tokio masto tarptautinis konkursas – „Gradus ad Parnassum“, kurį rengė Garliavos meno mokykla. O konkurso, kuriame visi instrumentai grotų iš eilės, dar nebuvo ilgus metus. Ir muzikavo vaikai įvairiausiais instrumentais, kokių nebuvome nei matę, nei girdėję. Atlikėjo sėkmę lėmė ne kokiu instrumentu groji, o tai, kaip juo groji.

2005 m. konkurse girdėjome 22 instrumentus. Tada Lietuvos rekordų registravimo agentūra „Factum“ užfiksavo rekordą „Daugiausia instrumentų konkurse“, kuriuo konkurso organizatoriai nepaprastai didžiavosi ir džiaugiasi iki šiol. IV-asis konkursas sulaukė dar didesnės instrumentų įvairovės, net 32! Tačiau, jau žinodami, kiek įvairiausių dokumentų reikia surinkti, norint atnaujinti rekordą, to daryti nebesiryžome.

Per visą konkurso istoriją yra skambėję šie instrumentai: fortepijonas, smuikas, violončelė, išilginė fleita, skersinė fleita, obojus, klarnetas, fagotina, fagotas, saksofonas, trimitas, eufonija, althornas, valtorna, trombonas, tūba, akordeonas, bajanas, akustinė gitara, elektrinė gitara, bosinė gitara, sintezatorius, kuoklės, kanklės, cimbolai, balalaika, mandolina, lamzdelis, birbynė, skrabalai, marimba, ksilofonas, vibrafonas, būgnai.

O ir konkursantų visada būdavo labai daug, iš kurių užsieniečiai – latviai, estai, lenkai, suomiai, vokiečiai, rusai, baltarusiai ir ukrainiečiai – sudarydavo daugiau nei pusę konkurso dalyvių.

Nuo pat pirmųjų konkursų į žiuri kvietėme žymius Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjus bei pedagogus. Pirmajame konkurse pirmininkavo šviesios atminties prof. Saulius Sondeckis, II-ajame ir III-ajame konkursuose žiuri pirmininku buvo prof. Eugenijus Ignatonis. Nuo IV-ojo konkurso vertinimo komisijai vadovauja VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis, kuriam esame nepaprastai dėkingi už profesionalų vertinimą, geranoriškumą, dėmesį kiekvienam atlikėjui. Šių metų konkurse be S. Gerulio vertinimo komisijoje dirbo ilgametis žiuri narys Mirco Patarini iš Italijos, Oleksandr Mytrofanov iš Ukrainos, VDU Muzikos akademijos doc. Šviesė Čepliauskaitė, mokytojos ekspertės Ilona Klusaitė, Rasa Rinkevičiūtė, Aušra Banaitienė, Jūratė Žemaitytė, Edita Matulionienė, Rūta Bimbaitė.

Ir štai, šeštasis „Olimpas“ įvyko! Turėjęs vykti 2020 metais, bet dėl pandemijos nukeltas, stipriai „nukraujavęs“, kadangi į konkursą dėl visiems suprantamų priežasčių nebuvo pakviesti rusai ir baltarusiai, bet vis dėlto įvyko!

Konkurso dalyviai varžėsi 8-iose solistų ir 4-iose ansamblių kategorijose. Dalyvavo 145 jaunieji atlikėjai, iš kurių 46 grojo ansambliuose. Pagrindiniai šio įdomaus ir unikalaus konkurso vertinimo kriterijai, žinoma, buvo ryškūs gebėjimai, muzikalumas, virtuoziškumas, artistiškumas bei įtaigumas.

Taigi, galime pasidžiaugti, kad konkursas praėjo sklandžiai, viskas sekėsi puikiai – konkursantai stengėsi atskleisti stipriąsias savo puses, žavėjo nuoširdumu. Įspūdingai sekėsi ir mūsų mokyklos atstovams – solistų kategorijose iškovoti net 4 GRAND PRIX!!! Didžiųjų prizų laimėtojais tapo Rokas Diržys (mokyt. D. Galdikienė), Paulina Pėžaitė (mokyt. R. Bimbaitė), Gabrielius Adomas Janulevičius (mokyt. E. Matulionienė) ir Ringailė Ramašauskaitė (mokyt. K. Katavičiūtė), kurie visus šiuos mokslo metus įvairiuose konkursuose skynė vieną pergalę po kitos.

I vietas pelnė Viktorija Daugėlaitė (mokyt. A. Sipavičienė), Smiltė Pancekauskaitė (mokyt. D. Terminaitė), Ugnius Sipavičius (mokyt. E. Liutkauskas), Sofija Skinkytė, Patrikas Dungveckis, Joringis Šiurkus, Gintaras Lovkis, Brigita Zavarskytė (mokyt. E. Matulionienė).

II vietas laimėjo Liepa Jachimavičiūtė (mokyt. R. Pečeliūnienė), Oskaras Labanauskas (mokyt. R. Derbutienė), Tadas Markevičius (mokyt. S. Mažeikienė), Erdvilas Padervinskis (mokyt. J. Buta), Evita Perskaudaitė (mokyt. R. Morkūnienė), Eleonora Vaitekūnaitė (mokyt. S. Mažeikienė).

III vietos žiuri komisijos sprendimu paskirtos Oliviai Alfavickajai, Ingridai Jaciukevičiūtei, Faustai Juciūtei (mokyt. L. Krivaitienė), Emilijui Poviliūnui (mokyt. M. Šidlauskas).

Ansamblių kategorijoje I vietas pelnė duetas Greta Kostricė ir Aleksandras Šileika (mokyt. J. Žemaitytė, J. Snudaitienė) bei trio Goda Poškaitytė, Gabija Dubinskaitė, Guoda Urbonavičiūtė (mokyt. D. Terminaitė, T. Zubauskaitė).

Puikiai sekėsi ir jungtiniams mūsų mokyklos bei Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos ansambliams: Nida Ardzevičiūtė ir Liepa Butaitė, Viltė Berūkštytė ir Justina Danilevičiūtė, Liepa Elena Baublytė ir Aurėja Lukšaitė pelnė I vietas. Viktorija Kubiliūtė su Laurynu Kalasūnu ir Augustas Jočionis su Jone Mante Aleksevičiūte – II vietas. Ansamblius parengė mokytojos V. Adomavičienė, R. Morkūnienė ir R. Derbutienė.

Šauniai pasirodė ir I vietas laimėjo skaitlingiausi konkurso ansambliai. Abu ansamblius parengė mokytoja A. Ravkienė. Jaunesniųjų smuikininkų ansamblyje griežė Ūla Godvadė, Mėta Štėnaitė, Austėja Šileikaitė, Lėja Budreikaitė, Radvilė Babachinaitė, Miglė Barsegianaitė, o vyresniųjų – Vytautė Vaičiūnaitė, Upė Būgaitė, Paula Savulionytė, Smiltė Šukaitytė, Gediminas Butkus, Jurga Baltaragytė. Abiems ansambliams akompanavo koncertmeisterė S. Jermakovaitė.

Tikimės, kad konkursas suteikė atlikėjams dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, motyvacijos tobulėti toliau, mokytojams – įkvėpimo, o klausytojams padovanojo nuostabių akimirkų, klausantis jaunųjų talentų.

Iki pasimatymo VII-ajame „Olimpo musicale“ konkurse 2025 metais!

Parengė: konkurso meno vadovė, mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2022

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas