IX Respublikinis stygininkų festivalis „Sparnus jaunystei“

 

Naujiena298 2
Naujiena298 14
Naujiena298 13
Naujiena298 12
Naujiena298 11
Naujiena298 10
Naujiena298 9
Naujiena298 8
Naujiena298 7
Naujiena298 6
Naujiena298 5
Naujiena298 4
Naujiena298 3

Gegužės 27 d. mokyklos styginių instrumentų klasės mokiniai ir mokytojai išvyko į Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklą, kurioje vyko IX respublikinis stygininkų festivalis „Sparnus jaunystei“.

Kauno miesto muzikos mokyklų styginių instrumentų mokytojų metodiniame būrelyje kilusi festivalio idėja – kasmet apsijungti Kauno miesto muzikos mokyklų stygininkams ir organizuoti koncertinę išvyką į vis į kitą Lietuvos muzikos ar meno mokyklą.

Koncertinės išvykos tikslas – skatinti mokinių motyvaciją, suteikti galimybę jauniesiems muzikantams kaupti koncertinę patirtį, plėsti akiratį, geriau pažinti gimtąjį kraštą bei sudaryti bendravimo, bendradarbiavimo, patirties pasidalijimo galimybę muzikos bei meno mokyklų mokytojams ir jų ugdytiniams. Per ilgus festivalio gyvavimo metus koncertuota Rokiškio, Jurbarko, Molėtų, Anykščių, Birštono, Prienų, Utenos, Marijampolės muzikos mokyklose. Ypatingai džiugu, kad po ilgų karantino mėnesių, festivalio idėja išliko ir mokytojoms V. Polianskienei, D. Galdikienei bei A. Ravkienei po priverstinės pertraukos pavyko jį suorganizuoti. O šiemet koncertinis „Sparnus jaunystei“ kelias mus nuvedė į Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklą. Festivalio dalyvius iš Kauno 1-osios, Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklų bei Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus jau mokyklos fojė svetingai pasitiko ir šventišką nuotaiką sukūrė šeimininkų styginių instrumentų orkestras, vadovaujamas mokytojos D. Rimkutės. Pavasarinėmis gėlėmis papuoštoje salėje jungtiniame Kauno ir Jonavos mokyklų koncerte dalyvavo 37 mokiniai, kurių griežimą atidžiai stebėjo bei gausiais aplodismentais sveikino jų bendraamžiai, mokytojai, tėvai. Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos direktorė Rita Trimonienė šiltai pasveikino visus festivalio dalyvius, jų mokytojus bei pasidžiaugė gražia idėja, skatinančia bendradarbiavimą bei suteikiančia galimybę mokiniams kaupti koncertinę patirtį.

Po koncerto mokiniams buvo organizuota edukacija į 2018 m. įkurtą ūkį „Jonavos alpakos“. Ūkio įkūrėja papasakojo, kad pirmieji augintiniai atvyko iš ES esančių veislynų Šveicarijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu ūkyje gyvena visas būrys jau Lietuvoje gimusių alpakyčių. Gyvūnai auginami ir veisiami tik jų prigimčiai tinkamoje aplinkoje, sukurtoje ne tik natūralios gamtos, bet ir prieš daug metų šiose vietovėse gyvenusių ūkininkų. Šimtametis ekologiškas drėbto molio tvartas – viena iš unikalių Jonavos alpakų gerovės sąlygų ir tikra atgaiva bet kuriuo metų laiku. Vasarą jame gaivu ir gera pasislėpti nuo saulės kaitros, o žiemą – šilta ir jauku. Žalių pievų ir šimtamečių liepų apsuptyje gyvenančios alpakos yra draugiškos, švelnios, smalsios, jas galima pašerti, paglostyti, pavedžioti, tiesiog gera šalia jų pabūti. Patyrę daugybę šių mielų gyvūnų teikiamų teigiamų emocijų, pilni gerų įspūdžių grįžome į Kauną ir jau galvojame kur nuves dešimtasis festivalio „Sparnus jaunystei“ koncertinis kelias.

Festivaliui mokinius paruošė mokytojos V. Polianskienė, D. Galdikienė, A. Ravkienė, K. Katavičiūtė, A. Gaidamavičienė, G. Maruškienė, mokiniams akompanavo D. Jatautaitė, A. Beinarytė, S. Jermakovaitė. Festivalį vedė A. Ravkienė.

Už svetingą priėmimą, koncerto ir ekskursijos organizavimą ypatingai dėkojame Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos styginių instrumentų skyriaus vedėjai, mokytojai Virginijai Verikienei.

Parengė: mokytoja ekspertė Audronė Ravkienė

Nuotraukų autorė: mokytoja ekspertė Diana Galdikienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2022

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas