Konkursas kaip šventė!

 

Naujiena252 2

 

 

Praėjusią savaitę, lapkričio mėnesio 18 dieną, Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje vyko FORTEPIJONO JAUNESNIŲJŲ KLASIŲ MOKINIŲ ETIUDŲ KONKURSAS.

Išties nesitikėjome, kad sulauksime tiek daug konkurso dalyvių. Juos teko suskirstyti net į dvi grupes: antrųjų klasių ir trečiųjų-ketvirtųjų. Po burtų traukimo konkursas prasidėjo.

Su kokiu džiaugsmu mokiniai žengė į jaukią, naujai suremontuotos, Didžiosios salės sceną, su kokia pakilia nuotaika ir noru skambino įvairių kompozitorių etiudus. Stebint klaviatūroje „bėgiojančius’’ pirštukus, sunku buvo patikėti, kad mes išgyvenome dvejus karantino laikotarpius, kad vyko nuotolinės pamokos, kai teko bendrauti per kompiuterio ar telefono ekraną, kai negali „gyvai’’ parodyti grojimo technologijos, paliesti ranką, pataisyti pirštuko pozicijos…

Tą dieną vaikai grojo puikiai. Salė prisipildė nuostabių muzikos garsų, spindinčių akių šviesos ir šypsenų. Salėje esantys tėveliai džiaugėsi savo vaikais, palydėdami į sceną padrąsinančiais žodžiais ir gausiais plojimais. Visi džiaugėsi galimybe būti kartu, koncertuoti ir dalintis pakilia nuotaika ir emocijomis.

O tą nuotaiką pertraukos metu dar pakėlė linksmoji viktorina. Jos metu kalbėjome apie etiudų kilmę, kompozitorius, etiudų atlikimo uždavinius ir jų naudą. Mokiniai noriai atsakinėjo į viktorinos klausimus, ir už teisingus bei įdomius atsakymus buvo apdovanojami saldžiais prizais. Laikas prabėgo nejučia. O tuo metu, kai salėje vyko viktorina, komisija rinko geriausius iš geriausių, ruošė jiems diplomus ir nominacijas.

Šiame konkurse pralaimėjusių nebuvo. Visi mokiniai gavo apdovanojimus ir išsivežė namo geras emocijas ir puikius prisiminimus. Šis konkursas tapo mokiniams išties didele švente.

Parengė: mokytoja metodininkė Svetlana Mažeikienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2021

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas