Respublikinis festivalis “Šokių pasaulyje”

 

 

Lapkričio 20 dieną Vilniaus Rotušėje vyko XXI-asis respublikinis fortepijoninių ansamblių festivalis “Šokių pasaulyje”. Fortepijoninių ansamblių muzika skamba iškiliose Vilniaus koncertų salėse – Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus arsenale, St. Vainiūno namuose ir kt. Per šį laikotarpį išaugo net kelios festivalio dalyvių kartos, tačiau renginio idėja – puoselėti ir propaguoti fortepijoninio ansamblio žanrą – išliko gyva bei aktuali ir šiandien. Fortepijoninio ansamblio reikšmė ir nauda jauniesiems pianistams – neabejotina, galbūt tai ir lemia ansamblinio grojimo išplitimą muzikos mokyklose.

Festivalio “Šokių pasaulyje” tikslas – populiarinti rečiau atliekamą įvairių Europos šalių muziką, atrasti dar negirdėtos, nežinomos, bet įdomios muzikos klodus, lavinti jaunųjų atlikėjų ansambliškumo pojūtį, skatinti bendrauti ir bendradarbiauti muzikos mokyklas. Šiais metais festivalyje dalyvavo 27 fortepijoniniai ansambliai iš skirtingų Lietuvos muzikos mokyklų.

Mūsų mokyklai atstovavo 4 fortepijoniniai ansambliai: Anastasija Kapitanova ir Nikita Kapitanov /mokyt. Z. Sivakova/, Liepa Rymonytė ir Barbora Šidlauskaitė /mokyt. J. Snudaitienė ir J. Žemaitytė/, Irūna Jankauskaitė ir Jorūnė Jankauskaitė /mokyt. R. Eigirdienė/, Greta Kostricė ir Aleksandras Šileika /mokyt. J. Žemaitytė ir J. Snudaitienė/.

Spalvingoje ir užburiančioje fortepijoninių ansamblių šventėje jaunieji atlikėjai skambino pakiliai ir įkvėptai, klausytojus džiugindami įtaigiu muzikavimu. Festivalio dalyviai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Už šventines akimirkas norisi padėkoti renginio organizatoriams – Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklai ir palinkėti neišsenkančios energijos ir naujų kūrybinių užmanymų!

Parengė: jaunesnių fortepijono klasių vadovė Jūratė Žemaitytė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2023

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas