“Lietuva – tai mūsų uostas…”

 

Pasaulyje yra daugybė nuostabių ir gražesnių vietų nei Lietuva. Bet tik čia – mūsų šaknys, dangus, žemė, upės ir miškai, kurie mus išaugino.
Tokiais žodžiais 2020 vasario 13 dieną pradėjome Fortepijoninių ir kamerinių ansamblių koncertą, skirtą Vasario 16-ajai paminėti. Prieš gerą šimtmetį, šaltą ir snieguotą viduržiemį Lietuva tapo laisva. O šiandien, lietingą popietę, siauroje senamiesčio gatvelėje, vingiuojančioje nuo Vilniaus gatvės link Nemuno, Tautinės muzikos muziejuje, XVI amžiuje statyto gotikinio namo skliautuose skambėjo kamerinė muzika, kurią vaikai dovanojo savo gimtinei.
Koncerte skambėjo įvairių epochų muzika – klasikiniai, romantiniai, šiuolaikiniai kūriniai. Juos atliko fortepijoniniai ansambliai ir jaunieji koncertmeisteriai, akompanuojantys fleitoms, smuikui, violončelei ir vokalui. Mokiniai grojo jautriai, susikaupę, rimtai nusiteikę. Suprantama – jie visi ruošiasi išmėginti savo jėgas Respublikiniame Fortepijoninių ansamblių ir koncertmeisterių konkurse ,,Akcentai”, laukiančiame mūsų pavasarį Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje. Šis koncertas pradėjo koncertų ciklą, kuris baigsis Kovo 14 – ąją Didžiojoje mokyklos salėje, kai jaunųjų muzikantų grojimą reikliai vertins konkurso žiuri komisija.
Na, o šį vakarą, kurį vedė mokytoja metodininkė Rima Eigirdienė, mes tiesiog jaukiai džiaugėmės vieni kitais, tėveliai gėrėjosi vaikų muzikavimu scenoje, mokytojai Rasa Derbutienė, Mantas Šidlauskas, Jovita Vaičiulienė, Jūratė Žemaitytė, Jolanta Snudaitienė, Jurgita Lapienytė, Daiva Bidvienė, Rita Rimkienė, Rūta Bimbaitė, Renata Morkūnienė ir Vida Grigaitienė galvojo, kaip dar tobulinti mokinių atliekamus kūrinius, ir visi kartu – buvome kartu su muzika vieną dieną Laisvoje Tėvynėje…
Parengė: mokytoja metodininkė Teresė Zubauskaitė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2020

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas