Kultūrinių mainų koncertinė išvyka “Žiemos pasaka Tatruose”

 

 

Artėjančių didžiųjų metų švenčių laukimo įkarštyje jaunučių choras PRIMA išvyko pasidalinti šventine dvasia ir nuotaika į Lenkijos Tatrus, surengdami šventinių kultūrinių mainų koncertus “Žiemos pasaka Tatruose”. Mažiesiems dainininkams nelengvas ir ilgas keliavimo laikas neprailgo, lydimas dainų ir pasitikdamas žiemiškaisiais Tatrais ir jų papėdėmis, džiugindamas neišpasakytais kraštovaizdžiais, ir snieguotomis viršūnėmis.
Šventiniai koncertai vyko žaviuose Tatrų papėdės miesteliuose: Zabo pagrindinėje mokykloje. Miestelis įsikūręs net 1200 m. virš jūros lygio!!! Snieguoti iškyšuliai matyti per mokyklos langą. Kieme nesibaigiantys akimis aprėpti snieguoti kalneliai, kurie sukėlė neišsakomas vaikų nuostabas. Mokykloje jau sklandė šventinė nuotaika, laukimo stebuklas, o svarbiausia vaikų laukiamiausias pagrindinis koncerto akcentas – kalėdinės dovanėlės nuo Kalėdų Senelio šv. Mikalojaus ir jaudinanti šventinė atmosfera, tenykščių vaikų nuoširdi, palaikanti publika, mokyklos bendruomenės sveikinimai bei saldumynai, riestainiai ir karšta arbata.
Vakarop atrodo įspūdžiai dar nepasibaigia – laukia tradicinė Podhalės krašto pramoga „kulig“: smagi išvyka į kalnuotą gamtą su arkliukais, snieguotais takeliais, kalnų aidas atkartojantis kanopų ritmišką bėgimą, ir arklių alsavimą, ir sušilusių žirgų garavimą besisklandantį tamsoje…, o sužvarbus, – dešrelių kepimas lauže pagal „gurališkas“ tradicijas. Su prisipildžiusiom krūtinėm gryno kalnų oro, tamsoje perėjus kalnų upę beždžionių tiltu ir pilni įspūdžių pirmąją dieną palydėjome jaukiuose, šiltuose Tatrų kalnų namučiuose, savo mažus vaikus – nykštukus mokytojos A. Bagočienė ir R. Girdauskienė palydėjo į sapnų karalystę.
Antrąją dieną koncertas Kalėdinėje mugėje “Žiemos pasakos Tatruose“. Tatrų papėdėje įsikūrusiame romantiškame Podhalės miestelyje Kosteliesku (slidininkų rojus!) etnografinio, gurališko folkloro pažinimas, kuriame dalyvavo vaikų ir suaugusių meno kolektyvai iš Lietuvos. Aukštą meninį lygį, profesionalų parengimą ir gerą nuotaiką demonstravo meninio lavinimo studija „Ramunėlė“ (vadovė Ramunė Liutvynskienė), vaikų choras „Prima“ (vadovė Aistė Bagočienė), LVCJ liaudies šokių ansamblis „Ugnelė“ (vadovė Ligita Didžiulienė) iš Vilniaus ir vietiniai guralai (kalniečiai)
Regiono svarbiausiu akcentu tapo laikas Zakopanėje: pasikėlimas kalnų keltuvu į Gubaluvkos kalną (1126 m. aukštyje), iš kur atsiveria nuostabieji Tatrai, iš visų pusių apsupto kalnais, Pieninų ir Beskidų kalnų panorama. Pasivaikščiojimas vaizdingiausia kurorto gatve – Krupuvki, kurioje matėme kalnų gyventojų folklorą bei architektūrinių stilių įvairovę su įžymiais gamtos ir istorijos objektais. Turėjom nepakartojamą galimybę grožėtis šventiniu Kalėdinių eglių spindesiu, šventinėse mugėse ieškoti dovanėlių, lauktuvių išsiilgusiems tėveliams, noras padėkoti už galimybę patirti nepamirštamus įspūdžius.
Sekančią dieną padėkoję „KulturaLTours“ organizatoriams Almai Kusaitei, Denisui ir Olgai Karliuk, pasukame link namų užsukdami į Krokuvą, Vavelio kalvą ir architektūrinį kompleksą, buvusią karalių rezidenciją, įsikūrusią kairiajame Vyslos krante, 228 m. virš jūros lygio. Pasivaikščioję po vidinį Karalių rūmų kiemelį, Jogailaičių universitetą, Marijos baziliką, Turgaus aikštėje prie eglutės padainavę Kalėdines daineles, su kupinom širdelėm padėkos, šventiškos nuotaikos buvimo, pasidžiaugėme žiema, pajautėme Kalėdų dvasią, kurių laukimu norime dalintis su visais:).
Parengė: mokytoja metodininkė Aistė Bagočienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2019

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas