Tarptautinis festivalis „ARS SUMMER FEST“

Per ketverius šio festivalio gyvavimo metus, jis tapo svarbiu ir reikšmingu įvykiu, Lietuvos klasikinės muzikos kultūriniame gyvenime. Kiekvienais metais jame dalyvauja atrinkti dalyviai, kurie dalyvauja meistriškumo paskaitose, koncertuoja, dalinasi tarpusavyje kamerinio muzikavimo galimybėmis, bei tobulina savo solinio grojimo įgūdžius.
„Šviežios“ idėjos, naujos koncertinių erdvių galimybės ir netikėti susitikimai – nesustabdoma „Ars SummerFest“ energija įtikins kiekvieną klausytoją, kad klasikinė muzika yra jaudinanti, žavi ir spontaniška“,- sako organizatoriai G.Pysniak ir D.Dedinskaitė.
O pati Aistė dalijasi šiais įspūdžiais:
„Festivalis truko 6 dienas, kiekvieną iš jų turėjau progą stebėti ir pati dalyvauti meistriškumo pamokose pas Anna Geniushene ir Luką Geniušą, o vakare išgirsti kitų festivalio dalyvių bei smuiko, violončelės, fortepijono profesorių koncertus. Nepaisant intensyvaus darbo ir repeticijų, buvo suorganizuota ir vakarų, kur visi dalyviai bei profesoriai galėjo kartu susėsti, pasišnekučiuoti ir atsipalaiduoti, atsitraukti nuo darbo.
Dalyvauti šiame festivalyje man labai patiko, kadangi turėjau šansą pasimokyti iš garsių pianistų, pasisemti jų patirties, paklausti ir gauti atsakymus į man rūpimus klausimus. Kiekvieną vakarą galėjau smagiai laiką praleisti koncerte, išgirsti puikius atlikėjus įgauti įkvėpimo, susipažinti su naujais kūriniais bei kompozitoriais. Nepaisant to turėjau šansą išbandyti ir kitus instrumentus, tokius kaip smuikas ir violončelė, o galiausiai ir pagroti su kitais muzikantais. Festivalis iš tiesų paliko didelį įspūdį. „Ars summerfest“ galbūt ir baigėsi, tačiau nauji draugai iš Lietuvos ir kitų šalių, patirtis ir emocijos įgautos ten išliks dar ilgai.“
Parengė: mokytoja metodininkė Jovita Vaičiulienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2019

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas