Tarptautinis konkursas “SUN OF ITALY”

 

2019 metų birželio 16-21 dienomis Italijos kurorte Pesaro vyko tarptautinis fiestalonia organizuotas festivalis-konkursas “Sun of Italy“. Fiestalonijos organizacija pasižymi ypatingu dėmesingumu konkurso dalyviams: visų trijų laureatų vietų laimėtojams dovanojami ne tik gražūs diplomai, bet ir vardinės laureatų lentelės, kuriose auksu spindinčiomis raidėmis išgraviruoti vaikų vardai ir pavardės, o pirmų vietų laureatams ir specialūs prizai.
Taip pat dalyviai aprūpinami viešbučiu su maitinimu, o konkursai vyksta kurortuose prie jūros, kuriuose ne tik grojama, bet ir ilsimasi, pramogaujama. Tiek Ispanijoje, tiek Italijoje konkursai vyksta didžiulėse teatrų salėse, kuriose yra puiki akustika ir geri fortepijonai. Laureatų koncertai organizuojami miesto aikštėse, su puikiu įgarsinimu. Į koncertus klausytis laimėtojų renkasi kurorto gyventojai bei miesto svečiai. Mokiniams tai palieka itin gražius prisiminimus.
Šį birželį mūsų mokyklos mokiniai garbingai atstovavo fortepijono klasę B. Bartkutė – 6 klasės (mokytoja ekspertė Edita Matulionienė) ir B. Kliučinskaitė 4 klasės (mokytoja ekspertė Rasa Rasimavičienė) mokinės, kurios laimėjo 3 vietas, 7 klasės mokinė A. Breivytė (mokytoja eskpertė Edita Matulionienė) -2 vietą o 1-ą vietą pelnė ir laureatų koncerte grojo 8 klasės mokinė G. Senkutė, kurią paruošė mokytoja Edita Matulionienė.
Vyresnių moksleivių kategorijoje dalyvavo J. Gruodžio konservatorijos studentas E. Vilimas (mokytoja ekspertė Laima Aksamitauskienė), kuris anksčiau mokėsi pas mokyt. Rasą Rasimavičienę ir baigęs mūsų mokyklą, sėkmingai tęsia studijas konservatorijoje. Jis taip pat laimėjo 1-ąją vietą ir grojo laureatų koncerte. Mokiniai į Lietuvą grįžo laimingi, kupini pačių geriausių įspūdžių ir noro toliau ieškoti malonumo fortepijono muzikos interpretacijoje.
Parengė: mokytoja ekspertė Edita Matulionienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2019

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas