Versija neįgaliesiems
Loading

„Taip gimsta muzika – Giedrius Kuprevičius”

Balandžio 11 dieną Kauno 1-osios muzikos mokyklos Giedriaus Kuprevičiaus koncertų salėje vyko išskirtinis renginys – susitikimas „TAIP GIMSTA MUZIKA – GIEDRIUS KUPREVIČIUS”, kurio metu, minint kompozitoriaus 80-ties metų jubiliejų, Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai mėgavosi kompozitoriaus, Kauno 1-osios muzikos mokyklos absolvento pasirodymu.

Koncertas – susitikimas prasidėjo nuostabiu ir ypatingai paveikiu Giedriaus Kuprevičiaus Skalno dainos „Skriski, skriski Lietuvėlėn” iš miuziklo „Devynbėdžiai” atlikimu, už kurį Kauno 1-osios muzikos mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Kauno valstybinio muzikinio teatro solistams – pianistei Paulei Galinienei ir baritonui Žygimantui Galiniui. Atlikėjai puikiai sugebėjo perteikti dainoje užkoduotą, taip kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus mėgiamą, mistišką siurealizmą – kaip žinia, muzikinėje alegorinėje pasakoje „Devynbėdžiai“ veiksmas vyksta giriomis apaugusiame ir baravykais kvepiančiame gūdžiame Devynbėdžių kaimelyje, kur gyvena sumanūs, nagingi ir patys laimingiausi žmonės pasaulyje.

Bet kartą į jų kaimą užsuka nekviesti svečiai iš užjūrio ir nuo tada ramiam devynbėdžių gyvenimui pradeda diriguoti ne kas kitas, o galingas veislinis bulius Klemensas!

Koncerto metu susirinkę žiūrovai turėjo progos išvysti ir Roberto Verbos, vieno žymiausių Lietuvos dokumentinio filmo žanro kūrėjų, filmą apie kompozitorių Giedrių Kuprevičių – “Maestro jaunesnysis”, kuris buvo sukurtas dar 1973 metais. Dokumentinio filmo seansas buvo papildytas paties Maestro komentarais.

Kauno 1-osios muzikos mokyklos dovana mūsų mylimam ir gerbiamam kompozitoriui buvo naujai bei pirmą kartą pilnai išleistos “4 keistų šokių” natos, kurioms viršelį sukūrė ir patį leidinį redagavo – grafikė Aurėja Jucevičiūtė, o natas surinko Kauno 1-osios muzikos mokyklos vyresnysis birbynės mokytojas – Narimantas Murauskas. Kompozitorius ypatingai džiaugėsi tokia dovana, kadangi 1967 metais buvo išleisti tik pirmi du šokiai “Keistas valsas” ir “Keista polka”.

Pats kompozitorius mena: Baigiant Valstybinę konservatoriją reikėjo įvairių žanrų muzikos. Keturi keisti šokiai turėjo kitą pavadinimą – pavadinau juos „nevykusiais“ ir parodžiau puikiam smuikininkui, profesoriui Aleksandrui Livontui. Jis pagrojo juos iš lapo ir tarė – „tai kad jie nėra nevykę“ ir pasiūlė pavadinti juos „keistais”. Parodžiau juos tikėdamas, kad duos kokiam studentui pagriežti. O jis ir sako – „kodėl studentui? Jie nesugros taip, kaip reikia“. Baigiamajame kompozicijos egzamine Maestro juos ir atliko su manimi.1

Linkime kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui ir toliau aktyviai dalyvauti Lietuvos kultūriniame ir socialiniame gyvenime, žadinant kiekvieno iš mūsų savimonę ir kritišką žvilgsnį į mus supančią aplinką!

Parengė: fortepijono mokytojas ekspertas Domantas Milius

1https://giedriuskuprevicius.lt/4-keisti-sokiai-4-strange-dances-for-violinor-viola-and-piano/


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas