Didysis baroko karalius

Smalsus skaitytojau!

Nuobodu skaityti ilgas istorijas, bet norisi žinoti daugiau? Kodėl kompozitorius pasirinko muziko kelią, ką mylėjo, kur mokėsi, ar mokė kitus? Ar buvo laimingas, o gal ir turtingas? Visa tai galite sužinoti Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, fortepijono mokytojos ekspertės Rasos Derbutienės projekte – knygelių serijoje apie didžiųjų kompozitorių gyvenimą.

Pasakoja RASA DERBUTIENĖ: „Šis unikalus projektas gimė iš noro kuo patraukliau, kuo paprasčiau, spalvingai iliustruojant mokiniams perteikti muzikos istorijos žinias. Turiu įdomią, dar prieš karą Kaune 1940 metais išleistą knygelę „Pusvalandžiai su didžiaisiais muzikais ir kompozitoriais“. Būtent jos tekstai ir buvo idėjos pradžia. Aišku, praėjo daug metų nuo užmanymo iki įgyvendinimo. O dabar džiugu matyti per porą metų kaip iš gausybės rago pabirusias knygeles. Tai tas pats, kaip stebėti augantį kūdikį, kaip girdėti vis geriau grojantį mokinį. Smagu sulaukti gražių atsiliepimų, žinoti, kad jos yra reikalingos, naudojamos muzikos istorijos pamokose, dovanojamos mokinukams, siunčiamos kolegoms į kitas šalis.“

Su pirmaisiais pavasario akordais sulaukėme jau dvyliktosios serijos knygelės. Tai ką tik iš spaustuvės atkeliavusi ir į jaunųjų skaitytojų rankas patekusi ryškiaspalvė knygelė „GEORGAS FRYDRICHAS HENDELIS. DIDYSIS BAROKO KARALIUS“.

Ją parengė Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, fortepijono mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė Jurgita Lapienytė.

Apie knygelę pasakoja JURGITA LAPIENYTĖ: „Pradinis knygelės variantas Rasos parašytas jau prieš daugelį metų ir vis laukė savo eilės. Na, tikriausiai mums buvo suteikta ilgai trunkanti proga jį ištobulinti. Visas procesas užsitęsia: tai ir tekstas, ir nuotraukų ieškojimas bei aprašymas, pavadinimo parinkimas, tada jau knygelės redagavimas, maketavimas ir galiausiai po tūkstančio patikrinimų „varvančiomis akimis“ spausdinimas. Dirba šauni komanda, į kurią visada įsitraukia redaktorė JŪRATĖ BALTUŠIENĖ ir dizainerė RAMINTA ARDZEVIČIENĖ. Tas procesas ir džiugina kūrybiškumu, ir erzina nesibaigiančiomis smulkmenomis, bet tai tas pats kaip laukti prabangiai įpakuotos muzikinės dovanos. Mums visiems. Na, šiuo atveju bent jau dėl pavadinimo sutarėme vienbalsiai. Hendelis iš tiesų karalius – ir savo ūgiu, ir gyvenimu karalių globoje, ir kūrinių didingumu. Knygelė ne tik apie patį kompozitorių. Joje pasakojame ir apie baroko madą, ir apie kastratus bei primadonų kivirčus. Tikiuosi, skaitytojui bus lengva ir malonu ją perskaityti!“

Na, o ją ir kitas knygeles padėjo išleisti Kauno 1-oji muzikos mokykla ir Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija.

Šiuo metu išleista jau 12 knygelių: Bachas, Vivaldis, Hendelis, Haidnas, Mocartas, Bethovenas, Šubertas, Šopenas, Listas, Debiusi, Čiurlionis ir Hendelis.

Parengė: mokytoja metodininkė Jurgita Lapienytė


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas