Užgavėnės Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje

Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje pamokos kartais išsilieja už klasės ribų. Mokiniai gauna galimybę linksmintis, bendrauti, žaisti, šokti. Ir tai yra daugiametė tradicija. Kiekvienais metais Užgavėnių šventė yra improvizacija ir kartu turi savitą tvarką. Ją organizuoja Etnokultūros: liaudies muzikos instrumentų klasės mokytojai su mokiniais. Jie savo išmoktu repertuaru dalina šventę kitiems, kad ir kiti galėtų prisiliesti prie lietuvių liaudies papročių, patirti šventės prasmę.

Muzika, dainos, šokiai ir žaidimai įtraukia visus tuo metu mokykloje esančius ir atvirus kitokiai veiklai mokinius, mokytojus, tėvelius. Ir visada būna linksma.

Šventei dalyviai ruošiasi iš anksto: gaminasi tradicines kaukes, mokosi dainų, šokių, žaidimų.  Vasario 13 dieną muzikos mokykloje prie įėjimo visus pasitiko pasipuošusi Morė. Mokykloje aidėjo mokytojo Algirdo Kasperavičiaus griežiamos armonikos melodijos, mokytojų Giedrės Ramunės Pečiulienės, Rasos Vandos Šukienės ir mokinių dainuojamos Užgavėnių dainos. Visi mokiniai, mokytojai, mokykloje laukiantys tėveliai buvo kviečiami šokti, dalyvauti žaidimuose, varžytuvėse.

Tą pačią dieną Užgavėnių švente pradžiuginti ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos filialų – Kauno Prano Daunio ugdymo centro ir Palemono gimnazijos – mokiniai bei mokytojai. Šventės dalyviai patyrė dalijimosi džiaugsmą ir dėkingumą.

Parengė: mokytoja metodininkė Rasa Vanda Šukienė
Nuotraukos: Rasos Vandos Šukienės


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas