„Mikalojus Konstantinas Čiurlionis: skambantis spalvų pasaulis“

Smalsus skaitytojau!

Nuobodu skaityti ilgas istorijas, bet norisi žinoti daugiau?

Kodėl kompozitorius pasirinko muziko kelią, ką mylėjo, kur mokėsi, ar mokė kitus?

Ar buvo laimingas, o gal ir turtingas?

Devintoji serijoje knygelė, tik ką iš spaustuvės atkeliavusi ir į jaunųjų skaitytojų rankeles patekusi „MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS: SKAMBANTIS SPALVŲ PASAULIS“.

Ją parengė Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytojos RIMA EIGIRDIENĖ ir JURGITA LAPIENYTĖ.

Fortepijono mokytoja metodininkė Rima Eigirdienė dalinasi įspūdžiais: Kai mokiausi muzikos mokykloje, mano fortepijono mokytojos klasėje buvo pakabinta M. K. Čiurlionio „Piramidžių sonatos” ciklo dalis. Labai mėgau ją stebėti, norėjau pažinti, suprasti, įžvelgti. Taip prasidėjo didžiojo žmogaus, kūrėjo, filosofo pažinimo kelias, kuris tęsiasi ir šiandien. Būties stebuklo gelmė ir vizija, gebėjimas žvelgti į pasaulį kaip į nuolatos beribėje erdvėje kintantį garsų ir spalvų darinį, kurio, deja, dažnai mes nepastebime, paskendę kasdienybės rūpesčiuose.

Čiurlionis sakė: „Bet reikia turėti šviesos su savim, iš savęs…” Kiekvienas jo kūryboje gali pajusti šviesą, šilumą, ramybę ir viltį. Tereikia įžvelgti ir įsiklausyti.

Dėkojame M. K. Čiurlionio namų direktoriui prof. Rokui Zubovui už konsultacijas, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorei Dainai Kamarauskienei, direktoriaus pavaduotojai-vyriausiajai fondų saugotojai Nijolei Adomavičienei, rinkinių saugotojai Danutei Gruzdienei už M. K. Čiurlionio paveikslų skaitmeninius vaizdus bei nuotraukas ir jų pateikimą.

Parengė: mokytojos metodininkės J. Lapienytė ir R. Eigirdienė


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas