Nauja metodinė mokymo priemonė

 

 

Mieli jaunieji muzikantai, gerbiami kolegos ir mūsų svetainės svečiai!

Džiaugiamės pristatydami Kauno 1-osios muzikos mokyklos naują leidinį „Kompozitoriai ir jų laikmetis“, skirtą Muzikos istorijai.

Metodinė mokomoji priemonė „Kompozitoriai ir jų laikmetis“ neįtikėtinai informatyvi:

· muzikos istoriją pateikia plačiai, tai yra bendrame meno istorijos kontekste ir atspindi atskirų epochų dailę, architektūrą, literatūrą, filosofiją, aprangos stilių, kalbas, geografiją;

· spalvingos, taiklios iliustracijos ir jų aprašai plečia akiratį, puoselėja bendrą meninį skonį.

Knygelės puslapiai atskleis, kada ir kas sugalvojo natas ir jų rašybą, koks choras tapo šv. Velykų triumfo ir džiaugsmo simboliu, kas yra Klasicizmas, kokio kompozitoriaus muzikos tema panaudota Europos Sąjungos himnui, kaip Verdžio opera „Traviata“ siejasi su Lietuvos muzikinio teatro gimimu… Bet kurį muzikantą sudomins toks kūrybiškas požiūris į muzikos istoriją. Tikimės, knygelėje rasite apie savo grojamų pjesių kompozitorius, arba būsite suintriguoti ieškoti kitų šaltinių, kad patenkintumėte sužadintą smalsumą apie savo grojamą ar klausomą kūrinį.

„Kompozitorius ir jų laikmetį“ parašė mūsų mokyklos muzikos istorijos mokytojos Eglė Valantinienė, Birutė Landsbergytė, Jūratė Karalevičienė. Projekto sumanytoja, kruopščiai ir kantriai kartu dirbusi mūsų įkvėpėja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui RASA DERBUTIENĖ.

Parengė: mokytoja ekspertė Eglė Valantinienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2023

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas