Stovykla „Orkestras’21“ su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru

Liepos 7 dieną, nuostabioje barokinėje Švč. Trejybės bažnyčioje Troškūnuose, vyko koncertas, kuriame kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, suburtu 1994 metai dirigento, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Donato Katkaus, turėjo galimybę groti 28 motyvuoti jaunuoliai iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Labai džiugu, kad šiame orkestre grojo mūsų mokyklos trylikametis smuikininkas ROKAS DIRŽYS.

Mokiniai visą savaitę bažnyčios ir vienuolyno ansamblio erdvėse tobulino savo muzikinius įgūdžius, gilinosi į muzikos atlikimo paslaptis, vadovaujant profesionaliems muzikantams ir talentingiems pedagogams kaip profesorius Donatas Katkus, Martynas Švėgžda von Bekker, Kristina Domarkienė, pianistas Darius Mažintas, kurie puikiai mato ne tik vaikų muzikinius sugebėjimus, bet ir jų unikalias asmenybes, įkvepia jas skleistis ir motyvuoja augti bei mielai dalinasi praktiniais patarimais, kad vaikai pajustų, suprastų, kas yra profesionalus muzikavimas.

Visus susirinkusius pasveikino Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Saulius Filipavičius teigdamas, kad „kas kuria muziką, kas ją atlieka, kas ją priima, kas stengiasi sudaryti sąlygas šiam vyksmui, tas jau atidaro kelius Dievui ateiti į žmogaus širdį. Visą savaitę po šiais barokiniais skliautais skambėjo žmogaus išreikštas noras siekti tobulumo. Tikiu, kad pasaulis išgirs dar apie ne vieną šios stovyklos dalyvį ir linkiu jiems didžiulės sėkmės ir Dievo palaimos“.

Koncerte skambėjo J. Haydn, M. Karlowicz, J. Naujalis, A. Vivaldi, A. Karas, H. Mancini, J.S. Bach ir Astos Bria kūriniai.

Parengė: mokytoja ekspertė Diana Galdikienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2021

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas