Versija neįgaliesiems
Loading

Frederikas Šopenas: pasaulį pakerėjęs klavišų burtininkas

Smalsus ir žingeidus skaitytojau,

Pavargote skaityti ilgas istorijas, bet norisi žinoti daugiau? Kodėl kompozitorius pasirinko muziko kelią, ką mylėjo, kur mokėsi, ar mokė kitus? Ar buvo laimingas, o gal ir turtingas? Kokius svarbius kūrinius sukūrė?

Visa tai galėsite sužinoti Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, mokytojos ekspertės RASOS DERBUTIENĖS projekte – knygelių serijoje apie didžiųjų kompozitorių gyvenimą.

Trečioji serijoje knygelė, jau vartoma smalsiųjų skaitytojų rankose, tai „FREDERIKAS ŠOPENAS: PASAULĮ PAKERĖJĘS KLAVIŠŲ BURTININKAS“. Šią knygelę apie vieną didžiausių XIX a. Romantikų, parengė Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė JURGITA LAPIENYTĖ.

Labai apsidžiaugiau, kai Rasa Derbutienė pasiūlė parašyti apie Frederiką Šopeną. Juk jis – pianistų dievaitis, nė vienas nesusiformavome kaip pianistas be Šopeno muzikos. Ypač mėgstu groti mazurkas, jos tarsi dienoraščio mintys. Melancholiškas Šopeno charakteris man nėra artimas, todėl rašyti buvo gal ir sunkiau nei apie Šumaną. Tačiau tuo metu, kai rašai, gyveni tuo, klausaisi, groji, įsijauti kaip į vaidmenį. O ar pavyko – nuspręs skaitytojai. – dalinosi savo prisiminimais apie knygelės ruošimą mokytoja metodininkė Jurgita.

Parengė: Kauno 1-osios muzikos mokyklos administracija


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas