Versija neįgaliesiems
Loading

Robertas Šumanas: fantastinė muzika, gimusi Iš beprotiškos meilės

Smalsus skaitytojau,

Nuobodu skaityti ilgas istorijas, bet norisi žinoti daugiau? Kodėl kompozitorius pasirinko muziko kelią, ką mylėjo, kur mokėsi, ar mokė kitus? Ar buvo laimingas, o gal ir turtingas?

Visa tai galėsite sužinoti Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, mokytojos ekspertės RASOS DERBUTIENĖS projekte – knygelių serijoje apie didžiųjų kompozitorių gyvenimą.

Antroji serijoje knygelė – jaunųjų skaitytojų rankeles jau pasiekusi „ROBERTAS ŠUMANAS: FANTASTINĖ MUZIKA, GIMUSI IŠ BEPROTIŠKOS MEILĖS“. Ją parengė Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė JURGITA LAPIENYTĖ. Šis XIX a. romantinės muzikos genijus mokytojos gyvenime užėmė svarbią vietą:

Studijuodama LMTA grojau daug R. Šumano kūrinių. Jo nuoširdi, jausminga muzika man tiesiog „lipo” prie pirštų. Apie Šumano kūrybą vaikams rašiau magistro darbą, tad ir ši knygelė buvo tarsi visa to tęsinys. Sunkiausia – surinkus daugybę informacijos iš jos atskirti tai, kas svarbiausia: kad būtų įdomu skaitytojui, kad jis kažką įsimintų. Ir tai nebūtinai turi būti istorinė tiesa. Todėl rašiau ilgai. Kiekvienas sakinys rašytas ir perrašytas, tobulintas 100 kartų. O išskirti Šumano asmenybėje norėjosi prasmingą, fantastinę muziką ir didžiulę meilę žmonai, pianistei, mokytojo dukrai Klarai Vyk. – dalinosi savo įspūdžiais mokytoja metodininkė Jurgita.

Parengė: Kauno 1-osios muzikos mokyklos administracija


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas