Versija neįgaliesiems
Loading

Muzikos popietė „Dainų diena“

Lapkričio 28 d. mokykloje vyko muzikos popietė „Dainų diena“, skirta prisiminti mūsų Lietuvos turtui – liaudies dainoms. Joje dalyvavo 2-8 klasių teorinių dalykų mokiniai, o renginiui juos parengė mokytojai: I. Eitmantienė, R. Girdauskienė, R. Kriščiūnė ir A. Važinskis. Apie lietuvių liaudies dainų menines savybes pasakojo muzikos istorijos mokytoja J. Karalevičienė.

Teoretikų tikslas buvo parodyti svečiams, administracijai , jog solfedžio pamokose ne tik mokomės teorijos: dainuojame gamas, sudarome intervalus, akordus bei laviname klausą juos atpažindami, ritminį pojūtį, bet ir dainuojame: liaudies dainas, įvairių kompozitorių sukurtus kūrinius bei improvizuojame ir prisitaikome prie modernaus laikmečio. Renginyje skambėjo karinė daina „Oi šermukšnio“, kurią atliko duetu 2-3 klasės mokiniai, o jiems akompanavo 6 klasės gitaristė E. Boskaitė. Skambėjo darbo dainos: „Pasėjau kanapėlę“, „Pasėjau dobilą“. Pastarojoje buvo įpinti šokio elementai. Naktigonių (jaunimo) daina „Šių naktely“.

Muzikinę popietę pagyvino trys skirtingų stilių dainos atliktos R.Girdauskienės mokinių: lietuvių liaudies daina „Plaukia antelė“ su ritmine tikrų akmenukų versija, kompozitorės N. Lapinskienės daina „Spalvoti rudens laiškai“ bei sudėtingas ir įdomus aštuntokių atliekamas a capella keturbalsis kanonas d-moll su ritmo ir džiazo elementais. O pasitinkant didžiąsias metų šventes suskambo mūsų mokyklos mokytojos R. Brilienės daina “Laiškas žiemai“…

Renginį užbaigė mokyklos direktoriaus Mindaugo Labanausko ir pavaduotojos ugdymui Rasos Derbutienės šilti palinkėjimai su džiaugsmu daryti tai ką jie ir daro.

Parengė: mokytoja metodininkė Jūratė Karalevičienė


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas