Konkursas “Kaunas-Sonorum”

Kas antri metai Kaune vyksta prestižinis, Kauno miesto savivaldybės ir visų Kauno muzikos mokyklų organizuojamas, pripažįstamas Lietuvoje ir užsienyje klasikinės muzikos atlikėjų konkursas „Kaunas Sonorum“. Šiais metais konkursas jau penktąjį kartą sukvietė iš 18 pasaulio šalių net 524 atlikėjus ir jų pedagogus į Kauną.
Tad gruodžio 02-06 dienomis mūsų mokykla gyveno “Kaunas Sonorum- 2019” repeticijų ir atlikėjų pasirodymų ritmu! Pianistus šiais metais vertino ypač profesionali ir autoritetinga komisija: komisijos pirmininkas – Austrijos EPTA įkūrėjas, Graco meno universiteto profesorius Otto Niederdorfer (Austrija). Komisijos narė profesorė, viena žymiausių savo kartos Kroatijos pianistė – Ivana Marija Vidovič (Kroatija). Ir trečiasis komisijos narys – ilgametis Kauno filharmonijos vadovas, VDU Muzikos akademijos docentas Justinas Krėpšta.
Mūsų mokyklą atstovavo pianistai: Daugirdas Stankus (mokytoja metodininkė J. Vaičiulienė), Liepa Juodytė (mokytoja ekspertė R. Rasimavičienė), Laura Stonytė (mokytoja metodininkė R. Pečeliūnienė), Agnė Šulniūtė, Brigita Zavarskytė, Jokūbas Jakelis ( mokytoja ekspertė E. Matulionienė).
Sveikiname Liepą, laimėjusią II vietą ir Agnę pelniusią III vietą
Sveikiname konkurso diplomantus: Daugirdą, Brigitą ir Jokūbą!
Komisijos pirmininkas pasakė: ”Jūs – jaunieji pianistai- esate mūzos paliesti ir nešate ugnies ženklą, kuris įgalina jus atlikti muzikos šedevrus”. Tad norėtųsi palinkėti, kad muzikos šedevrai skambėtų dažniau ir skambiau, ir sklistų tik iš širdies į širdį.
Parengė: mokytoja metodininkė Jovita Vaičiulienė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2021

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas