Įspūdžiai iš jaunųjų koncertmeisterių baigiamųjų koncertų

Balandžio pirmosiomis dienomis Kauno I-osios muzikos mokyklos Didžiojoje salėje vyko Ansamblinio grojimo klasės aštuntokų Baigiamieji koncertai, kuriuose mokiniai akompanavo profesionaliems atlikėjams – Kauno Valstybinio Muzikinio teatro solistei Giedrei Juknevičiūtei – Beinarienei (vokalas), ilgamečiams Kauno kvarteto solistams Sauliui Bartuliui (violončelė) ir Daliai Terminaitei (smuikas), Andriui Polianskiui (klarnetas),  Sauliui Prialgauskui (fleita), Edvardui Liutkauskui (saksofonas).

Dviejų popiečių metu  skambėjo labai įvairi muzika – nuo senovinių arijų iki džiazo pjesių. Pirmą kartą į baigiamuosius atsiskaitymus, tapusius viešais koncertais, buvo pakviesti mokinių tėveliai, artimieji, visi, norintys praleisti vakarą su kamerine muzika. Šiuolaikinio gyvenimo greitam tempe, įtampos kupinose dienose kamerinis muzikavimas tarsi priverčia mus stabtelėti, įsiklausyti, atrasti detalių grožį, tylaus skambėjimo vertę. Tokie buvo ir šie koncertai – jaukūs, tarsi leidžiantys pailsėti, nugrimzti į savo mintis ir svajones. Publika labai šiltai sutiko solistus ir jaunuosius koncertmeisterius, o ypač daug plojimų sulaukė moksleiviai Karolis Vagusevičius, Milda Noskovaitė, Agota Stonkutė, Edvardas Markauskas, Augustė Murauskaitė, Viktorija Rugieniūtė, Kotryna Gintvilaitė, Skaistė Sartanavičiūtė, Greta Senkutė.

Organizuodami šiuos renginius norime ne tik suteikti galimybę vaikams kūrybiškai bendradarbiauti su Kauno muzikos profesionalais, bet ir stiprinti ryšius su tėvais, leisti jiems daugiau pažinti ir mėgautis klasikine  kamerine muzika, tuo pačiu įtraukiant juos į Kauno kultūrinį gyvenimą. O svarbiausia – norime, kad egzaminų rimtį ir susikaupimą papildytų šiluma ir betarpiškumas. Kad vaikai, sutikti plojimais ir apdovanoti kukliais suvenyrais, pajustų ne tik atsakomybę, bet ir džiaugsmą būti scenoje.

Koncertai pradėjo du mėnesius truksiantį mokyklą baigiančiųjų moksleivių egzaminų maratoną, kurio pabaigoje Kauno Valstybinėje filharmonijoje mokiniams bus įteikti pirmieji jų gyvenime diplomai – muzikos mokyklos aštuonmečio mokslo pažymėjimai.

Linkime sėkmės šį turiningą pavasarį ir likti ansamblyje su muzika visą gyvenimą !

Parengė: mokytoja metodininkė Teresė Zubauskaitė

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2019

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas