Versija neįgaliesiems
Loading

XII-asis respublikinis jaunųjų dirigentų konkursas

Legato, staccato, forte, piano… tai tik štrichai dirigento partitūroje. Jie taip ir liktų baltame popieriaus lape, kompozitoriaus muzikinėse idėjose, jei ne atlikėjai – dirigentai.

Dirigentu per dieną netampama. Tai sudėtingas ir ilgas darbo procesas, reikalaujantis anaiptol ne tik tvarkingai išmoktos dirigavimo schemos, tačiau ir to, ko išmokti neįmanoma: muzikos pajautimo, atsakomybės, išminties, žinių, gebėjimų perteikimo.

2024 m. kovo 16 d. Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje įvyko XII-asis respublikinis jaunųjų dirigentų konkursas, skirtas Lietuvos dainų šventės šimtmečiui paminėti.

Konkurse dalyvavo jaunieji dirigentai iš Vilniaus B. Dvariono  dešimtmetės muzikos mokyklos, Raseinių meno mokyklos, Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“, Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos, Kauno sakralinės muzikos mokyklos, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos. Konkurso vertinimo komisiją sudarė: Liveta Keršienė (komisijos pirmininkė) – Kazlų Rūdos R. Žigaičio menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja, Julija Ovseičiuk – choro dirigentė, kompozitorė, Auksė Stankevičienė – Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja ekspertė, Aistė Andziulevičienė – Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytoja metodininkė.

Konkursas buvo aukšto lygio, dalyvių skaičius pranoko lūkesčius, konkurse skambėjo sudėtingi šiuolaikinių ir klasikinių formų muzikos kūriniai. Kiekvienoje kategorijoje buvo privalomi kūriniai iš dainų šventės repertuaro, už kurių geriausią interpretaciją buvo skiriami diplomai.

Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokinės Rugilė Jakubauskaitė, Elzė Norkutė, Rusnė Akstinaitė, Dorotėja Linaburgytė, Vaiva Tilinskaitė, Dominyka Ugolnikova, Vėja Fedaravičė, Justina Mockapetrė ir Barbora Endriukaitytė buvo apdovanotos I, II, III vietų laureatų diplomais bei atminimo dovanėlėmis – kamertonais. Mokinius ruošė mokytojai Aistė Andziulevičienė, Miglė Chmieliauskaitė ir Arūnas Važinskis. 

Dėkojame mokyklos Direktoriui ir pavaduotojoms ugdymui už konkurso idėjos palaikymą, skatinant mokinių tarpe chorinio dirigavimo specialybę.

Parengė: mokytoja metodininkė Miglė Chmieliauskaitė


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas