Versija neįgaliesiems
Loading

XL Europos fortepijono pedagogų asociacijos (EPTA) Lietuvos pianistų konferencija – seminaras

2024 metų vasario 29 – kovo 1 dienomis Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko jubiliejinė XL Europos fortepijono pedagogų asociacijos (EPTA) Lietuvos pianistų konferencija – seminaras, kuriame muzikos mokyklų mokiniai ir mokytojai tobulino profesinį meistriškumą, įgijo metodinės ir praktinės patirties, susipažino su kūrinių interpretavimo galimybėmis.

EPTA buvo įkurta 1978 m. Didžiojoje Britanijoje vadovaujant Carola Grindea, su tikslu sujungti pianistus ir mokytojus visame pasaulyje. Nuo to laiko EPTA-Europa augo ir augo, ir dabar turi 39 Europos asociacijas, taip pat asocijuotus ir filialinius narius iš viso pasaulio. Ši asociacija veikia Europos Sąjungos valstybėse narėse ir prisideda prie inovatyvių nacionalinių švietimo ir mokymo sistemų kūrimo. Lietuva prie EPTA šeimos prisijungė 1991 metais, jos pirmuoju ir ilgamečiu pirmininku buvo pianistas profesorius Kęstutis Grybauskas.

Šioje jubiliejinėje konferencijoje dalyvius ir svečius pasveikino dabartinis Lietuvos EPTA prezidentas, organizacinio komiteto pirmininkas, LMTA fortepijono katedros vedėjas, docentas, M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogas A. Puodžiukas, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos direktorius R. Simanavičius. Jie svečiams ir dalyviams palinkėjo nepaliaujamai tobulėti, skleisti savo kūrybinį potencialą.

Kauno J. Gruodžio konservatorijos fortepijono mokytojas ekspertas dr. Motiejus Bazaras savo interpretacijos seminarą vedė su Lietuvos konservatorijų studentais. O su moksleiviais interpretacijos seminarą pravedė M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė Vaida Kirvelytė. Ši pianistė seminaro – praktikumo meistriškumo pamokose dirbo ir su mūsų mokyklos fortepijono mokytojų E. Matulionienės, R. Rasimavičienės ir J. Vaičiulienės paruoštais mokinių A. G. Janulevičiaus – J. Šiurkaus ir B. Kliučinskaitės – M. Malinausko ansambliais.

Esame labai dėkingi už mokytojos V. Kirvelytės bendradarbiavimą, naudingus patarimus ir atsidavimą muzikai.

Parengė: fortepijono mokytoja ekspertė Jovita Vaičiulienė


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas