Mantas Šidlauskas – “12 zodiako ženklų”

2023 metų gegužės mėnesio 23 dieną Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, pačioje Laisvės alėjos širdyje – šalia legendinio fontano, įvyko kompozitoriaus, Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytojo metodininko MANTO ŠIDLAUSKO fortepijoninio pjesių ciklo “12 ZODIAKO ŽENKLŲ” premjera!!!

Gausiai susirinkę klausytojai turėjo galimybę išgirsti visas dvylika pjesių, perteikiančių dvylika zodiako ženklų. Pats žodis “zodiakas”, iš graikų kalbos išvertus reiškia “mažų gyvūnų ratas” – tai astrologijoje įsivaizduojama dangaus sferos juosta, kurios viduriu eina ekliptika padalinta į 12 dalių po 30 laipsnių. Kiekvienai daliai yra priskirta po zodiako ženklą. Zodiako ženklų pavadinimai yra paimti pagal žvaigždynus, kurie patenka į metinį Saulės kelią (ekliptiką). Tačiau zodiako ženklai ir ekliptikos žvaigždynai nėra tas pats. Ekliptikoje yra 13 skirtingo dydžio žvaigždynų (todėl kompozitorius Mantas yra sukūręs ir tryliktąją ciklo pjesę, kuri, deja, nebuvo išgirsta klausytojų), todėl Saulė juose praleidžia skirtingą laiką.

Į Zodiaką patenka ne tik Saulės kelias, bet ir Mėnulio, Merkurijaus, Veneros, Marso, Jupiterio, Saturno, Urano ir Neptūno keliai dangaus skliaute.

Visas fortepijoninio ciklo pjeses atliko ryškiausi Kauno 1-osios muzikos mokyklos jaunieji pianistai: 5 klasės mokinys Joringis Šiurkus atliko pirmąją ciklo pjesę “Avinas” (mokytoja ekspertė Edita Matulionienė), 8 klasės mokinys Mantas Malinauskas atliko “Jautį”, o 12 klasės mokinė  Smiltė Domeikytė įtaigiai atliko “Dvynius” (mokytoja ekspertė Jovita Vaičiulienė), 11 klasės mokinė Liepa Raudoniūtė, kurią paruošė pats kompozitorius – mokytojas Mantas, atliko “Vėžį”, penktąją ciklo dalį “Liūtą” atliko 6 klasės mokinys Gabrielius Adomas Janulevičius (mokytoja ekspertė Edita Matulionienė), pačio kompozitorius zodiako ženklo pjesę “Mergelę” pagrojo 9 klasės mokinė Greta Kostricė (fortepijono mokytoja ekspertė Jūratė Žemaitytė), 8 klasės mokinys Emilijus Poviliūnas atliko “Svarstykles” (mokytojas metodininkas Mantas Šidlauskas).

Iš Prancūzijos, specialiai dėl premjeros sugrįžusi, buvusi Kauno 1-osios muzikos mokyklos absolventė, mokiusiusi pas fortepijono mokytoją ekspertę Jovitą Vaičiulienę, meniškai ir įtaigiai koncerte atliko net dvi ciklo pjeses „Skorpioną” ir “Vandenį”, o “Šaulį” grojo 8 klasės mokinys Augustas Žilys (fortepijono mokytoja ekspertė Rasa Rasimavičienė), “Ožiaragį” atliko 11 klasės mokinė Liepa Raudoniūtė, o koncertą užbaigė 6 klasės mokinė Luka Jakučionytė, atlikusi “Žuvis”. Abi mokines paruošė kompozitorius – mokytojas metodininkas Mantas Šidlauskas.

Džiugu, kad kompozitorius Mantas Šidlauskas savo kūryba ryškiai prisideda prie lietuviškojo fortepijoninio repertuaro kūrimo, kurio trūkumas muzikos ir meno mokyklų mokinių programose yra milžiniškas. Dauguma lietuvių kompozitorių fortepijoninių kūrinių savo harmonija ir sunkiai jaunųjų pianistų suprantama bendra kūrinio muzikine kalba, yra netinkami atlikti jauniesiems pianistams, dėl ko susidaro pagrindinė problema – lietuviškojo repertuaro trūkumas jaunųjų pianistų kūrybiniame kelyje. Šią problemą drąsiai ir labai sėkmingai pradėjo spręsti Mantas Šidlauskas, kuris išleido ne tik “12 ZODIAKO ŽENKLŲ”, bet ir “37 PJESES FORTEPIJONUI”.

Parengė: fortepijono mokytojas ekspertas Domantas Milius


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas