Versija neįgaliesiems
Loading

Koncertas Kauno socialinės globos centre „Vija“

Šių metų vasario 15-ąją Kauno socialinės globos centre „Vija“ vyko koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo – Vasario 16-osios dienai paminėti, kuriame pasirodė gausus būrys Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų. Centre teikiamos socialinės ir asmens sveikatos priežiūros paslaugos, vykdomas užimtumo veiklų organizavimas, jame gyvena įvairaus amžiaus vaikai ir suaugę asmenys, taip pat glaudžiasi ir ukrainiečių vaikai. Muzikos mokyklos mokinių koncertas puikiai praskaidrino centro darbuotojų bei globotinių kasdienybę ir leido džiugiai su vaikų atliekama muzika paminėti svarbią valstybinę šventę.

Koncerto pradžioje, kaip ir dera paminint iškilmingą valstybinę dieną, pilna salė žiūrovų ir koncerto atlikėjų drauge sugiedojo Lietuvos valstybinį himną. Koncertą pradėjo ir įžanginį žodį tarė centro „Vija“ dienos socialinės globos padalinio socialinė darbuotoja Vida Rimkė, kalbėdama apie tautiškumą ir cituodama poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Laisvė“: „Nepaimsi nepakelsi neparodysi / Nepavalgydinsi jos ir nepagirdysi / Ne valiavimuos ne šūkiuose ne odėse / Mūs atodūsiuos ji matosi ir girdisi…“. Toliau šventinį koncertą vedė Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Agnė Sipavičienė, nuskambėjo muzikiniai mokinių pasirodymai.

Muzikinį šventinį sveikinimą klausytojams dovanojo: Justina Gurskaitė 1 kl. fortepijonas (mokytoja Vida Grigaitienė), Klara Šumskaitė 2 kl. klasikinė gitara (mokytoja Judita Radomskienė), Auksė Švenčionytė 3 kl. akordeonas (mokytoja Dainorina Pušinaitienė), Rugilė Žilinskaitė 3 kl. fortepijonas (mokytoja Vida Grigaitienė), Liepa Ramonaitė 4 kl. kanklės (mokytoja Lina Murauskienė), Eglė Vosyliūtė 6 kl. akordeonas (mokytoja Dainorina Pušinaitienė), Jokūbas Lopeta 4 kl. klasikinė gitara (mokytojas Ricardo Gonzalez Zurita), Viktorija Daugėlaitė 5 kl. fleita (mokytoja Agnė Sipavičienė, akompaniatorius Robertas Klimantavičius), Nedas Baltrušaitis 8 kl. trimitas (mokytojas Dainius Radomskis, akompaniatorius Robertas Klimantavičius), Gintarė Šalučkaitė 3 kl. smuikas (mokytoja Violeta Polianskienė, akompaniatorė Silvija Jermakovaitė), Mantas Anuškevičius 4 kl. birbynė (mokytojas Narimantas Murauskas), Smiltė Šukaitytė 8 kl. smuikas (mokytoja Audronė Ravkienė, akompaniatorė Silvija Jermakovaitė), Kasparas Stančikas 4 kl. trombonas (mokytojas Gintautas Kubilius, akompaniatorė Marta Lapinskienė), Vytautė Vaičiūnaitė 10 kl. smuikas (mokytoja Audronė Ravkienė, akompaniatorė Silvija Jermakovaitė), Joringis Šiurkus 5 kl. fortepijonas (mokytoja Edita Matulionienė).

Po koncerto atvykusių svečių laukė šauni staigmena – mokiniai ir jų mokytojai turėjo smagią galimybę susipažinti ir pabendrauti su dviem nuostabiais kaniterapiniais šunimis Amiu ir Džordanu. Įspūdingos išvaizdos juodaplaukiai, labai dideli, bet mieli ir labai draugiški šunys iškart sužavėjo jaunuosius muzikantus, vaikai noriai juos glostė, kiekvienas galėjo juos pamaitinti. Šių šunų šeimininkė kaniterapeutė Elena Aleksa visiems susirinkusiems labai įdomiai papasakojo apie abu savo šunis, jų prasmingą kaniterapijos darbą, pateikė pavyzdžių, kaip centro gyventojus teigiamai gydomai veikia bendravimas su šiais šunimis.

Taip pat supažindino ir su šių šunų Cane Corso italiano mastifų veisle, charakterio ypatybėmis, papasakojo, jog šunys dresuoti, kaip tikri mokiniai laikė egzaminus, kad galėtų tapti kaniterapiniais šunimis. Lietuvoje jų labai nedaug, o štai Amis turi net septynis vaikus.

Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai ir jų mokytojai džiaugiasi galėję koncerte sukurti šventinę nuotaiką socialinės globos centro „Vija“ globotiniams ir personalui. Taip pat dar ilgai prisimins pasisėmę gerų įspūdžių bendraujant su kaniterapiniais šunimis.

Parengė: vyr. akompaniatorė, mokytoja Silvija Jermakovaitė
Nuotraukų autorė: mokytoja metodininkė Agnė Sipavičienė


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas