Instrumentų pristatymai mažiesiems muzikantams

Rugsėjo 23- 24 dienomis Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje vyko vienas įdomiausių renginių mūsų mažiesiems moksleiviams! Dar tik pradėję gilinti žinias muzikoje vaikučiai buvo supažindinami su įvairiais muzikiniais instrumentais. Scenoje girdėjome pristatomus tokius instrumentus kaip: smuikas, fortepijonas, įvairūs pučiamieji, liaudies instrumentai, akordeonas, mušamieji ir kt.

Taip pat vaikams buvo rengiamos įvairios apklausos su prizais, jie turėjo galimybę išgirsti kitus moksleivius grojant ir tokiu būdu atrasti dar daugiau noro tobulėti šioje srityje. Mažieji moksleiviai noriai dalyvavo žaidimuose-apklausose, įdėmiai klausė instrumentų atsiradimo istorijos ir dabar su nekantrumu laukia artėjančių kitų mokslo metų, kuomet galės patys pradėti muzikuoti. Trečiadienį renginį su trenksmu atidarė smuikininkų skyrius, kuriam atstovavo S. Bartulio violončelės klasės mokinė Martyna Puskunigytė ir A. Ravkienės smuiko klasės mokinė Smiltė Šukaitytė. Merginos pristatė savo instrumentus, išgirdome keletą kūrinių, taip pat grojo duetu. Apie populiarųjį fortepijoną vaikams papasakojo mokytoja- ekspertė Jūratė Žemaitytė. Vaikai gavo galimybę išgirsti skambantį instrumentą įvairiais būdais: kaip solinį instrumentą, akompanuojant kitam instrumentui ir net grojant šešiomis rankomis! O vakarą užbaigė mokytoja Kristina Dabravolskaitė pristatydama vaikams akordeoną ir džiugindama juos smagiomis melodijomis kartu su savo dviem šauniais mokiniais.

Antrąją renginio dieną- ketvirtadienį liaudies instrumentų ir etninės muzikos skyrius pradėjo renginį sudomindami vaikus išskirtine Lietuvos tautine apranga. Trumpai papasakoję apie instrumentus ir apie muzikos stilių mokytojai su savo mokiniais vaikams padainavo, pagrojo įvairaus žanro kūrinių. (mokytoja metodininkė Dalia Čižinauskienė, mokytoja ekspertė Ramunė Giedrė Pečiulienė, mokytojas metodininkas Arnoldas Aristidas Beinaris). Kiek vėliau į sceną žengęs pučiamųjų skyrius stengėsi palenkti smalsius vaikus į savo pusę. Pristatymo metu mažieji muzikantai turėjo galimybę sudalyvauti apklausoje ir laimėti saldžių dovanėlių, išgirsti klarneto bei saksofono skambesį. (Mokytojas Andrius Polianskis, mokytojas metodininkas Tadas Balaišis).

Ir pabaigoje triumfavo mušamųjų instrumentų skyrius. Vyr. mokytojas Artūras Macas ir mokytojas Justinas Rimas kartu su moksleiviu nespėję pasiekti scenos jau visiems buvo padarę didžiausią įspūdį. Su trenksmu įsiveržę pro salės duris mušdami maršo ritmu jie žygiavo link scenos. Vaikai buvo sužavėti mušamųjų instrumentų įvairumu ir galia, nes skambėjo visa muzikos mokykla! Mažieji moksleiviai jautėsi puikiai po šio įdomaus pristatymo, įspūdžiais dalinosi kartu su mokytoja Egle Biveinyte. Renginį organizavo ir vedė koordinatorė mokytoja metodininkė Irena Bartkuvienė, kuri sulaukė ne mažiau dėmesio nei instrumentai! Mokytoja ilgus metus dirbo kartu su mažaisiais muzikantais Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje, organizavo daugybę įdomių renginių, koncertų kurie vaikams išliks atmintyje dar labai ilgai!

Parengė: akompaniatorė Vesta Ratkevičiūtė

 

Naujiena157 13
Naujiena157 12
Naujiena157 11
Naujiena157 10
Naujiena157 9
Naujiena157 8
Naujiena157 6
Naujiena157 5
Naujiena157 4
Naujiena157 3
Naujiena157 2
Naujiena157 1
Naujiena157 14

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2020

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas