“Užsidarius durims, atsiveria langas”

 

Karantino laikotarpis nesutrukdė muzikos mokyklos darbščiausiųjų mokytojų darbo. Kauno 1-oji muzikos mokykla nuoširdžiai sveikina fortepijono mokytoją ekspertę EDITĄ MATULIONIENĘ ir jos mokinę AGNĘ ŠULNIŪTĘ su neeiliniais pasiekimais tarptautiniame konkurse. Mokytoja Edita apie tokią patirtį dalinasi savo pastebėjimais:

Dažnai susimąstau, kad seniai žinomi posakiai yra labai taiklūs. Pats gyvenimas juos patvirtina. Pavasarį, užsivėrus valstybių sienoms, galėjo pasirodyti,kad muzikuojantys vaikai neteko didelio motyvacinio stimulo – tarptautinių konkursų užsienyje. Bet taip neatsitiko! Pasaulio bendruomenė operatyviai sureagavo į realybę ir daug renginių perkėlė į virtualią erdvę. Gavau pakvietimą dalyvauti italų organizuojamame virtualiame muzikos festivalyje, o rusai atsiuntė pakvietimą dalyvauti virtualiame tarptautiniame konkurse “Vasaros kvėpavimas“, kuriame žiuri komisijos pirmininkas – Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos profesorius A. G. Šnitkė. Džiaugiuosi,kad fortepijono 7 kl. mokinė AGNĖ ŠULNIŪTĖ, turinti šeimoje begalinį savo siekių palaikymą, drąsiai nusiuntė grojimo įrašą. Ir dar labiau apsidžiaugėme,kai gavome pranešimą ir Grand prix diplomą 13-16 metų amžiaus atlikėjų grupėje!

Tai rodo,kad mūsų mokyklos mokiniai gali drąsiai lygiuotis į tarptautinį pripažinimą pelniusių atlikėjų gretas, nes niekam ne paslaptis, kokia stipri rusų fortepijoninė mokykla, turinti ilgametes šios srities tradicijas.

Beje, Agnei virtualus tarptautinis konkursas ne naujiena. Dar rudenį ji dalyvavo tokiame, tik jį organizavo ukrainiečiai, ir laimėjo 1 vietą. Negaliu nepaminėti ir puikaus respublikinio “Muzika @“ konkurso, kuris buvo tikra karantino atgaiva, kuriame mano vaikai džiaugėsi ir grand prix ir pirmomis vietomis.

Taigi niekaip neišeina skųstis, kad atėjus pandemijai, užsidarė galimybės intensyviai dirbti ir siekti puikių rezultatų. Negaliu atsidžiaugti, kad tiek nuotolinėse pamokose, tiek tiesioginiame darbe mano klasės vaikai nepraranda optimizmo, dirba, juos palaiko nuostabūs tėveliai, ir komandinis pajėgų suvienijimas stiprina, grūdina vaikus bei moko kūrybiškai žiūrėti į netikėtas gyvenimiškas situacijas. Gebėti pamatyti langą,užsivėrus durims,- ši savybė gyvenime jiems tikrai pravers!

Parengė: Kauno 1-osios muzikos mokyklos administracija

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2020

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas