XXVI-asis kanklių muzikos festivalis „Muzikos valanda motinai“

2026 metų gegužės 6 dieną Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje skambėjo kanklių muzika – čia vyko XXVI Kauno miesto kanklių muzikos festivalis „Muzikos valanda Motinai“, tradiciškai skirtas Motinos dienai paminėti. Festivalį organizavo Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojai: Dalia Čižinauskienė, Ona Šikšnienė, Lina Murauskienė, Evelina Butienė, Narimantas Murauskas ir Justinas Buta.

 Į prasmingą muzikinį renginį susibūrė tautinių instrumentų atlikėjai iš Kauno miesto muzikos ir meno mokyklų. Muzikinius kūrinius atliko Kauno 1-osios muzikos mokyklos tautinių instrumentų orkestras, kanklių ir birbynių ansambliai iš Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos, Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos. Festivalio pabaigoje pasirodė jungtinis tradicinių kanklių ansamblis, vadovaujamas mokytojos Laimutės Stasės Proškutės. Tęsiant festivalio tradiciją, renginio pabaigoje buvo atliktos dvi lietuvių liaudies dainos skirtos mamai.

Dėkojame visiems dalyviams ir mokytojams prisidėjusiems prie šio gražaus renginio. Iki kitų susitikimų muzikoje!

Parengė: mokytoja metodininkė Lina Murauskienė
Mokytojos ekspertės Evelinos Butienės nuotraukos


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2026

Tel: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas