Versija neįgaliesiems
Loading

TARPTAUTINIAI KONKURSAI


2020 m. Konkurso „XX CENTURY MUSIC+“  rezultatai


Sveikiname visus pirmojo tarptautinio pianistų ir fortepijoninių ansamblių konkurso “XX CENTURY MUSIC+” dalyvius, juos ruošusius mokytojus bei konkurso dalyvių tėvelius. Džiugu, kad konkurse dalyvavo beveik 70 jaunųjų pianistų iš LIETUVOS, LENKIJOS bei KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOS, kuriuos ruošė 27 mokytojai iš tokių muzikos mokyklų kaip: Kauno Miko Petrausko muzikos mokykla, Kauno rajono Garliavos meno mokykla, Kauno 1-oji muzikos mokykla, Punsko muzikos Mokykla (Lenkija), Vilniaus muzikos mokykla „Lyra”, Kauno „Vyturio” gimnazija (muzikos skyrius), Alytaus muzikos mokykla, Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokykla, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykla, Gargždų muzikos mokykla.

Prasidėjus nuotoliniam ugdymui natūraliai kilo poreikis jaunųjų muzikantų nutrūkusį koncertinį bei konkursinį gyvenimą perkelti į kitą erdvę. Gyvenant šiuolaikinėmis technologijomis nušviestame XXI amžiuje – turime sugebėti rasti naujų išraiškos būdų.  Ypač pasikeitusiomis socialinio gyvenimo sąlygomis. Pasaulinė pandemija bei neišsemiamos šiuolaikinės komunikacinės technologijos Kauno 1-ąją muzikos mokyklą, Kauno krašto fortepijono mokytojų draugiją ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją paskatino suorganizuoti “XX CENTURY MUSIC+” konkursą ONLINE. Užsienio šalyse tokio formato – sinchroninių ar asinchroninių video pasirodymų renginiai nėra retas ar išimtinis dalykas. Lietuvos muzikiniame pasaulyje tai taip pat nėra naujiena. Tikimės, kad ir sekančiais metais sulauksime tokio gausaus dalyvių kiekio (viliamės, kad jau koncertų salėje) ir tarptautinis pianistų konkursas “XX CENTURY MUSIC+” taps tradiciniu ir neatsiejamu renginiu daugumos jaunųjų Lietuvos muzikantų gyvenime. Augsime ir tobulėsime kartu.

Konkurso „XX CENTURY MUSIC+“ vertinimo komisijos nariai


Mieli konkurso dalyviai, gerbiami mokytojai !

Šiandien – ypatinga diena, didžiulė šventė, ir tą šventę sukūrėte Jūs, mūsų jaunieji pianistai,konkurso ,,XX CENTURY MUSIC” dalyviai.

Džiaugiuosi, galėdama pasveikinti visus. Didžiuojuosi, kad mūsų šalyje yra tiek daug gabių vaikų ir talentingų pedagogų. Šiuo metu išgyvename išties sudėtingą laikotarpį. Siaučiant COVID 19 virusui, turime koreguoti ir mūsų darbą. Dalis užsiėmimų persikelia į online formatą ir kelia daug iššūkių, tiek mokytojui, tiek mokiniui. Bet, kaip parodė šis konkursas, Jūs su tais iššūkiais puikiai susitvarkėte. Mažieji atlikėjai pademonstravo gerą pasiruošimo lygį, sudėtingas, išbaigtas programas, nuoširdų muzikavimą… Tai liudija apie pedagogų profesionalumą ir aukštą kompetenciją.

Dėkoju visiems dalyviams ir jų mokytojams už geranoriškumą, ryžtą ir meilę muzikai. Sveikinu visus nugalėtojus, nes Jūs šiandien tokie esate. Kiekvienas dalyvavimas festivalyje ar konkurse jau yra mažytė pergalė. Jūs sugebėjote įrodyti, kad muzika neturi sienų ir jai nebaisios jokios kliūtys.

Linkiu didžiulės kūrybinės sėkmės ateities renginiuose!

Svetlana Mažeikienė

Punsko muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė

Sveikinu konkurso atlikėjus, kurie, tikiuosi, jautė didžiulį malonumą skambindami šiuolaikinę muziką. Juk ji tokia turtinga ir neišsemiama. Didžiausia padėka pedagogams, vertinantiems tai, kas amžina, bet nebijantiems iššūkių ir siekiantiems atrasti dar daugiau.  Dėkoju konkurso idėjos autoriui ir meno vadovui Domantui Miliui, konkurso direktoriui M. Labanauskui bei  visam organizaciniam komitetui už puikiai realizuotą konkursą, kuris įvyko nepaisant sudėtingos situacijos siaučiant pasaulinei pandemijai.

Šis konkursas – tai puikus, motyvuojantis renginys, suteikiantis dar vieną progą pasigrožėti tiek XX amžiaus, tiek ir šiandieną kuriamos muzikos kalba bei suteikiantis galimybę jauniesiems atlikėjams plėsti sceninę patirtį, o kartu ir pajusti savo darbo prasmę.

Su geriausiais linkėjimais,

Vilniaus “Lyros” muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė

Audronė Ruzgienė

Sveikinu visus jaunuosius pianistus bei jų mokytojus dalyvavusius tarptautiniame „XX CENTURY MUSIC +“ konkurse. Šiuo visam pasauliui sudėtingu pandemijos laikotarpiu susiduriame su nerimu, nežinomybe, sudėtingomis mokymosi sąlygomis, išgyvename bendrystės trūkumą ir vis labiau suprantame, kaip mums yra svarbu vieniems su kitais dalintis jausmais, išgyvenimais ir mintimis. Štai pastarosiomis dienomis turėjau galimybę išgirsti daug puikių muzikinių pokalbių – fortepijoninių duetų bei trio. Su džiaugsmu klausiau kaip jūs, jaunieji pianistai, vienas su kitu bendraujate pačia gražiausia, turtingiausia ir skambiausia – muzikos kalba. Labai dėkoju jums, mieli dalyviai, už jūsų meilę muzikai, kantrybę, norą muzikuoti, ruoštis ir dalyvauti konkursuose net ir neįprastomis sąlygomis – nepatiriant saldaus scenos skonio, nejaučiant klausytojų palaikymo ir negirdint didelių aplodismentų, kurių jūs be abejonės nusipelnėte. Maestro Mstislavas Rostropovičius yra pasakęs, kad: „išgyvenimai, kuriuos suteikia muzika, daro sielą atviresnę viskam – grožiui, žmonėms, santykiams su šeima ar draugais“. Tad linkiu ir toliau kurti, muzikuoti, nerti į dar gilesnes muzikos platybes, patirti jos teikiamus nuostabius išgyvenimus ir kuo daugiau bendrauti muzikos kalba.

Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos Bendro fortepijono metodinės grupės pirmininkė, vyresnioji fortepijono mokytoja

Meno daktarė Paulė Gudinaitė

Mieli konkurso dalyviai,

Paskutinių metų virtualūs muzikiniai konkursai – nauja, nelengva ir naudinga patirtis ne tik jauniesiems dalyviams, bet ir vertintojams. Smagu, kad nepamirštate muzikos šiais neramiais pandemijos laikais! Ačiū mokytojams už išradingą ir įkvepiantį darbą, mokėjimą prisitaikyti prie nepalankių muzikai aplinkybių! Ačiū jauniesiems muzikantams už įdomų ir įtaigiai atliktą repertuarą ne tik ištuštėjusiose mokyklų salėse, bet ir jaukiuose namuose… Viliuosi, kad neužilgo galėsiu susitikti ir išgirsti šiuos jautrius muzikantus (mokinius ir mokytojus) „gyvuose“ konkursuose… Lai “muzika nuplauna nuo sielos kasdieninio gyvenimo dulkes” (Peter Hoeg). 

Veiverių A. Kučingio meno mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė

Rūta Bimbaitė

Mieli konkurso dalyviai,

Sveikinu jus pasirodžius I-ajame Tarptautiniame Konkurse XX CENTURY MUSIC+! Noriu pasidžiaugti vyresniųjų grupių puikiais, brandžiais pasirodymais. Nors konkursas vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesutrugdė perteikti jūsų gerų emocijų ir kylančio profesionalumo. Be galo džiugu, jog tokiu sudėtingu kultūrai bei menui laikotarpiu jūs nesiliaujate muzikavę, noriai grojate ir dalinatės savo gabumais su klausytojais. Linkiu ir toliau tobulėti, aktyviai dalyvauti koncertinėje ir konkursinėje veikloje, net jeigu tai tenka daryti iš namų! Džiuginkite ir toliau mus visus nuostabiais muzikos garsais.

Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos fortepijono vyr. mokytoja,  IX – XII klasių fortepijono dalyko metodinės tarybos pirmininkė

Goda Stanionytė

Sveikinu konkurso dalyvius. Labai džiaugiuosi, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu nenuleidžiat rankų nei mokiniai, nei jų mokytojai ir dalyvaujat virtualiuose renginiuose. Puikiai paruoštos programos dar kartą įrodė, kad turime puikių profesionalų mokytojų ir nuostabių atlikėjų. Sėkmės visiems.

Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos pirmininkė, fortepijono mokytoja ekspertė Violeta Jucevičienė

Konkurso „XX CENTURY MUSIC+“ GRAND PRIX laimėjo


  • PAULINA PĖŽAITĖ (A KATEGORIJA / A GRUPĖ)
  • ŪLA RUTAVIČIŪTĖ (A KATEGORIJA / B GRUPĖ)
  • EMILIJA STANIŠAUSKYTĖ (A KATEGORIJA / D GRUPĖ)
  • BRIGITA ZAVARSKYTĖ (A KATEGORIJA / D GRUPĖ)
  • BRIGITA ZAVARSKYTĖ – LIEPA JUODYTĖ (B KATEGORIJA / D GRUPĖ)
  • ILMA DUMČAITYTĖ – SIMONAS RUKANSKIS (B KATEGORIJA / E GRUPĖ)

Konkurso „XX CENTURY MUSIC+“ nugalėtojai


Konkurso „XX CENTURY MUSIC+“ dalyvių diplomai


A kategorija
B kategorija

Konkurso „XX CENTURY MUSIC+“ programėlė


Padėkos „XX CENTURY MUSIC+“ konkurso dalyvių mokytojams


Dėkojame visiems konkurso dalyviams. Tikimės, kad tai buvo nauja ir naudinga patirtis daugumos iš Jūsų koncertiniame – meniniame gyvenime. Sekantis konkursas numatomas 2022 metų balandžio mėnesį. Išsamesnę informaciją apie būsimą konkursą bei kitus Kauno 1-osios muzikos mokyklos renginius rasite mūsų muzikos mokyklos interneto puslapyje www.pirmamuzikos.lt

Likite sveiki ir laimingi!!! Visos Kauno 1-osios muzikos mokyklos bendruomenės vardu linkime visiems konkurso dalyviams ir juos palaikiusiems – meilės muzikai ir įsimintų bei kūrybingų ateinančių 2021 metų.

Parengė: tarptautinio konkurso „XX CENTURY MUSIC+“ organizacinis komitetas


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas