ORGANIZUOJAMI RENGINIAI


Diplomas

“PIANO-AMBITUS – 2021” KONKURSO REZULTATAI


Sveikiname visus III respublikinio muzikantų konkurso “PIANO-AMBITUS dalyvius, juos ruošusius mokytojus bei konkurso dalyvių tėvelius. Šiais metais konkurse dalyvavo 159 dalyviai iš 34 Lietuvos muzikos, meno mokyklų ir gimnazijų.

Prasidėjus nuotoliniam ugdymui natūraliai kilo poreikis jaunųjų muzikantų nutrūkusį koncertinį bei konkursinį gyvenimą perkelti į kitą erdvę. Gyvenant šiuolaikinėmis technologijomis nušviestame XXI amžiuje – turime sugebėti rasti naujų išraiškos būdų.  Ypač pasikeitusiomis socialinio gyvenimo sąlygomis. Pasaulinė pandemija bei neišsemiamos šiuolaikinės komunikacinės technologijos EDUKOLOGINĖS KULTŪROS IR MENŲ INSTITUTĄ bei Kauno 1-ąją muzikos mokyklą paskatino suorganizuoti jau III-jį “PIANO-AMBITUS” konkursą, apie kurį išsamiau pasisako konkurso meno vadovas DOMANTAS MILIUS:

Smagu, kad konkursas susilaukė tokio gausaus profesionaliai pasiruošusių dalyvių skaičiaus. Asmeniška esu prieš ONLINE tipo konkursus, nes muzikos atlikimas vaizdo ar garso įraše niekada neatstos gyvo muzikos atlikimo. Tačiau gyvename dabar tokiomis sąlygomis ir reikia mokėti prisitaikyti. Susilaukiau labai aktyvaus teigiamo spaudimo iš aplinkos suorganizuoti III respublikinį „PIANO-AMBITUS“ konkursą. Tad natūraliai kilo klausimas – ką turėčiau daryti kitaip, kad jis išsiskirtų iš kitų, taip gausiai, lyg grybai po lietaus pridygusių, ONLINE tipo konkursų? Man, kaip bet kokio organizuojamo konkurso meno vadovui, visada pirmoje vietoje yra KONKURSO DALYVIS. Visada galvoju kokias emocijas ir atsiminimus jis gaus dalyvaudamas konkurse. Visada stengiuosi, kad geros konkurso dalyvių emocijos ir sąžiningas bei adekvatus pasirodymų vertinimas būtų neatsiejami vienas nuo kito. SĄŽININGUMAS, PAGARBA KONKURSO DALYVIAMS ir juos rengiantiems mokytojams – svarbiausia. Tad, organizuojant šį konkursą, prie minėtų epitetų, galima pridėti – GRĮŽTAMASIS RYŠYS. Manau, kad kiekvienas konkurso dalyvis, ruošdamas programą pagal konkurso reikalavimus, mokėdamas dalyvio mokestį, turėtų sulaukti grįžtamojo ryšio, o ne tik diplomo su vieta, ir geriausiu atveju – balų skaičiaus, kuris, atrodytų, daugiau nieko ir nesako. Lietuvoje tai nėra populiaru, o ir konkurso vertinimo komisiją įpareigota įdėti daug daugiau darbo. Tačiau šiame konkurse, ir visuose konkursuose, kuriuos, galbūt organizuosiu, ar be ne, ateityje, toks grįžtamasis ryšys būtų – kiekvieno komisijos nario ANONIMINIS KOMENTARAS apie konkurso dalyvio pasirodymą.

Taip ir prie šio konkurso rezultatų, Jūs, gerbiami konkurso dalyviai ir juos ruošę mokytojai, rasite ne tik informaciją apie laimėtą vietą, surinktą balų sumą, bet ir anoniminius, konstruktyvius, komisijos narių komentarus. Natūralu, kad vieni jų gal bus drąsesni, kiti nuoširdesni, bet kokiu atveju – KONSTRUKTYVŪS PATARIMAI ir metodinė – pedagoginė pagalba yra NEATSIEJAMA nuo mūsų specialybės. Manau, kad daugumai konkurso dalyvių tai bus nauja ir naudinga patirtis žengiant didesnius ir drąsesnius žingsnius profesionalaus muzikavimo keliu. O visi tie, gerbiami konkurso dalyviai, kurie nebus patenkinti komisijos narių komentarais ir pastebėjimais ir su jais nesutiks, galės savo nuomonę pasilaikyti sau asmeniškai. Iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, kad kalbu gan arogantiškai, bet taip tikrai nėra. Aš, asmeniškai, kaip mokytojas, dalyvaudamas bet kokiame konkurse su savo mokiniais, visada norėčiau žinoti, kodėl komisijos narių vertinimas ir skirti balai buvo vienokie ar kitokie. Tai štai – pirmasis Lietuvoje konkursas, kuriame turėsite tokią galimybę. Bet kokiu atveju, teigiamą ar neigiamą kritiką, komentarus, pastabas, reikėtų išmokti priimti neutraliai, pagalvoti, ar jie tikrai yra konstruktyvūs, ar jie gali pagelbėti tapti geresniu muzikantu, specialistu, pianistu, smuikininku ar violončelininku.

Sveikinu visus konkurso dalyvius su laimėtomis vietomis. Tikiuosi, kad šis konkursas buvo Jums ir jus paruošusiems mokytojams, ne tik dar vienas eilinis renginys, o įvykis, dėl kurio Jūs ir jūsų muzikos interpretacija pasieks naujas profesionalumo ir muzikalumo aukštumas.

Visiems linkiu sėkmės, sveikatos ir sugebėjimo bei noro priimti kitų žmonių, savo srities profesionalų, patarimus ir metodinę – pedagoginę pagalbą!

KONKURSO “PIANO-AMBITUS” REZULTATAI


Parsisiųsti

KONKURSO “PIANO-AMBITUS” GRAND PRIX LAIMĖTOJAI


 • Augustas Navickas (A KATEGORIJA – AKADEMINĖ)*
 • Brigita Zavarskytė (A KATEGORIJA – AKADEMINĖ)
 • Gintaras Lovkis (A KATEGORIJA – AKADEMINĖ)
 • Joringis Šiurkus (A KATEGORIJA – AKADEMINĖ)
 • Motiejus Mileris (A KATEGORIJA – AKADEMINĖ)
 • Una Sofija Vachninaitė (A KATEGORIJA – AKADEMINĖ)

*Visi konkurso A KATEGORIJOS – AKADEMINĖS grupės GRAND PRIX vietų laimėtojai gauna galimybę dalyvauti specialiai jiems 2021 metų spalio mėnesį Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje organizuojamose MEISTRIŠKUMO PAMOKOSE, kurias ves konkurso vertinimo komisijos pirmininkė prof. RŪTA RIKTERĖ – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono katedros vedėja, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė. Su GRAND PRIX vietų nugalėtojais dėl šio klausimo aptarimo konkurso organizatoriai susisieks asmeniškai.

 • Agnė Janina Keturakytė (A KATEGORIJA – LICĖJAUS)*
 • Akvilė Rimkutė (A KATEGORIJA – LICĖJAUS)
 • Liepa Juodytė (A KATEGORIJA – LICĖJAUS)
 • Smiltė Domeikytė (A KATEGORIJA – LICĖJAUS)

*Visi konkurso A KATEGORIJOS – LICĖJAUS grupės GRAND PRIX vietų laimėtojai gauna galimybę dalyvauti specialiai jiems 2021 metų spalio mėnesį Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje organizuojamose MEISTRIŠKUMO PAMOKOSE, kurias ves fortepijono mokytoja ekspertė EDITA MATULIONIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos Fortepijono metodinės tarybos pirmininkė, Kauno miesto muzikos mokyklų mokytojų metodinio būrelio narė – sekretorė. Su GRAND PRIX vietų nugalėtojais dėl šio klausimo aptarimo konkurso organizatoriai susisieks asmeniškai.

 • Evelina Pabrėžaitė (B KATEGORIJA – AKADEMINĖ)*
 • Lėja Ramanauskaitė (B KATEGORIJA – AKADEMINĖ)
 • Ieva Kondratavičiūtė (B KATEGORIJA – LICĖJAUS)
 • Dovydas Levickis (B KATEGORIJA – AKADEMINĖ)*

*Visi konkurso B KATEGORIJOS – AKADEMINĖS / LICĖJAUS grupės GRAND PRIX vietų laimėtojai gauna galimybę dalyvauti specialiai jiems 2021 metų spalio mėnesį Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje organizuojamose MEISTRIŠKUMO PAMOKOSE, kurias ves smuiko mokytoja ekspertė KRISTINA KATAVIČIŪTĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos styginių instrumentų orkestro meno vadovė. Su GRAND PRIX vietų nugalėtojais dėl šio klausimo aptarimo konkurso organizatoriai susisieks asmeniškai.

 • Jokūbas Jakelis ir Mantas Vaitkus (C KATEGORIJA – AKADEMINĖ)
 • Ilma Dumčaitytė ir Simonas Rukanskis (C KATEGORIJA – LICĖJAUS)

KONKURSO “PIANO-AMBITUS” DALYVIŲ DIPLOMAI


A Kategorija
B Kategorija
C Kategorija

KONKURSO “PIANO-AMBITUS” PROGRAMĖLĖ


Parsisiųsti

KONKURSO “PIANO-AMBITUS” DALYVIŲ PADĖKOS


Mokytojų padėkos
Koncertmeisterių padėkos

SVARBU !


KILUS NEAIŠKUMAMS AR NERADUS SAVO DUOMENŲ KONKURSO NUGALĖTOJŲ SĄRAŠUOSE – IŠ KARTO, DRĄSIAI RAŠYKITE PIANOAMBITUSKONKURSAS@GMAIL.COM EL. PAŠTU ARBA SKAMBINKITE  8 646 330 17 – KONKURSO MENO VADOVUI DOMANTUI MILIUI.

Visiems konkurso dalyviams LIETUVOS PAŠTU iki birželio 15 dienos bus išsiųstos suvenyrinės konkurso dalyvių dovanos bei diplomai. LIETUVOS PAŠTAS siuntinius pristatys į artimiausią, šalia Jūsų ugdymo įstaigos esantį, LIETUVOS PAŠTO skyrių (į pačias įstaigas LIETUVOS PAŠTAS siuntinių nepristatinėja). Atėjus konkurso dalyvių dovanoms į artimiausią, šalia Jūsų ugdymo įstaigos esantį LIETUVOS PAŠTO skyrių, iš jo turėtų ateiti pranešimas apie skirtą paketą Jūsų ugdymo įstaigai, kurį Jūsų ugdymo įstaigos įgaliotas asmuo turėtų pasiimti iš LIETUVOS PAŠTO skyriaus.

Dėkojame visiems konkurso dalyviams. Tikimės, kad tai buvo nauja ir naudinga patirtis daugumos iš Jūsų koncertiniame – meniniame gyvenime. Sekantis konkursas numatomas GYVAI 2022 metų gegužės mėnesį. Išsamesnę informaciją apie būsimą konkursą bei kitus Kauno 1-osios muzikos mokyklos renginius rasite mūsų muzikos mokyklos interneto puslapyje www.pirmamuzikos.lt

Likite sveiki ir laimingi!!! Visos Kauno 1-osios muzikos mokyklos bendruomenės vardu linkime visiems konkurso dalyviams ir juos palaikiusiems – meilės muzikai.

Parengė: konkurso organizacinis komitetas

Kauno 1-oji muzikos mokykla. Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos © 2021

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas