RESPUBLIKINIAI KONKURSAI


2020 METŲ MUZIKA-@ KONKURSO REZULTATAI


Sveikiname visus PIRMOJO LIETUVOJE INTERAKTYVAUS (ONLINE) jaunųjų muzikantų konkurso MUZIKA-@ dalyvius, juos ruošusius mokytojus bei konkurso dalyvių tėvelius. Konkursas susilaukė milžiniškos sėkmės – daugiau kaip 540 video pasirodymų, kuriuose gerbiama konkurso vertinimo komisija išvydo per 606 jaunuosius konkurso muzikantus.

KONKURSO DIREKTORIUS               
KONKURSO MENO VADOVĖ

Prasidėjus nuotoliniam ugdymui natūraliai kilo poreikis jaunųjų muzikantų nutrūkusį koncertinį bei konkursinį gyvenimą perkelti į kitą erdvę. Gyvenant šiuolaikinėmis technologijomis nušviestame XXI amžiuje – turime sugebėti rasti naujų išraiškos būdų. Ypač pasikeitusiomis socialinio gyvenimo sąlygomis. Pasaulinė pandemija bei neišsemiamos šiuolaikinės komunikacinės technologijos Kauno 1-osios muzikos mokyklos vyresnįjį fortepijono mokytoją Domantą Milių paskatino inicijuoti pirmojo, tokio tipo konkurso Lietuvoje, įgyvendinimą. Nors užsienio šalyse tokio formato – sinchroninių ar asinchroninių video pasirodymų renginiai nėra retas ar išimtinis dalykas, tačiau Lietuvos muzikiniame pasaulyje tai dar nauja. Tikimės, kad ir sekančiais metais sulauksime tokio gausaus dalyvių kiekio ir respublikinis jaunųjų muzikantų konkursas MUZIKA-@ taps tradiciniu ir neatsiejamu renginiu daugumos jaunųjų Lietuvos muzikantų gyvenime.

Sulaukus tokio gausaus dalyvių skaičiaus, džiugu, kad konkurso vertinimo komisijoje sutiko dirbti gausybė Lietuvos muzikos ir meno mokyklų ryškiausių mokytojų ekspertų ir metodininkų, pasižymėjusių savo pedagoginiu profesionalumu ir patirtimi.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkė buvo RŪTA RIKTERĖ – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros profesorė, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatė. Rūta Rikterė kartu su dabartiniu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektoriumi Zbignevu Ibelgauptu dar 1989 metais subūrė fortepijoninį duetą. Šie menininkai patraukia dėmesį įdomiai formuojamomis programomis, atvirais, į platesnius multikultūrinius kontekstus kreipiančiais požiūriais, interpretacinių stereotipų nesuvaržytomis idėjomis. Nevengiantis publikos palepinti virtuozine bravūra, fortepijoninis ansamblis puikiai išlaiko ir visus „asketiško“ akademizmo standartus, o tuo pačiu drąsiai, kartais net provokuojančiai, savo klausytojus kviečia pasižvalgyti po dar neištirtas naujosios muzikos platybes.

Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas yra baigę Lietuvos  muzikos ir teatro akademiją ir jos asistentūrą – stažuotę. Abu pianistai yra tarprespublikinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso laureatai,  o 1991 m. pelnė tarptautinio  fortepijoninių duetų konkurso Romoje laurus.

Didžiuliame šio dueto sukauptame repertuare – kūriniai dviem fortepijonams ir fortepijonui keturioms rankoms nuo baroko epochos iki mūsų dienų, jo koncertuose skamba retai atliekami kūriniai. Pianistai plačiai propaguoja XX amžiaus muziką: tarp jų skambinamų opusų girdime Bélą Bartóką, Benjaminą Britteną, Olivier Messiaeną, György Ligeti, o taip pat – naujausius šiuolaikinių kompozitorių (Georgo Crumbo, Davido Lango, Johno Adamso, Eugeniuszo Knapiko ir kt.) kūrinius. Išskirtinį dėmesį ansamblis skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai, yra daugelio lietuvių kompozitorių kūrinių iniciatoriai bei pirmieji atlikėjai.

Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto fortepijoninis duetas nuolat kviečiamas dalyvauti Lietuvoje bei užsienyje rengiamuose muzikiniuose projektuose. Šių pianistų atliekama muzika skambėjo tarptautiniuose festivaliuose Kanadoje (Music Niagara), Liublianos vasaros festivalyje Slovėnijoje, Lenkijoje („Varšuvos ruduo“ ir „Silezijos šiuolaikinės muzikos dienos“), Danijoje (Musikhost), Vokietijoje (Usedomer Musik Festival), Baltarusijoje (Duettissimo -2011), Rusijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lietuvoje (Vilniaus, Pažaislio, Thomo Manno festivaliai, „Gaida“, „Iš arti“, „Marių klavyrai“) ir daugelyje kitų.

Rūta ir Zbignevas koncertavo su Lenkijos Radijo nacionaliniu simfoniniu, Baltarusijos valstybiniu kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu bei Kauno kameriniu orkestrais, kuriems dirigavo Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Robertas Šervenikas, Jose Serebrier,  Davidas Geringas, Arturo Tamayo, Olivier Grangean,  Viačeslav Volič ir kt.

Dueto rečitalių buvo surengta Japonijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kt.,  ansamblis buvo pakviestas dalyvauti svarbiuose Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginiuose užsienyje. Jų koncertai transliuojami Lietuvos bei Europos radijo stočių programose, įgrota nemažai radijo ir televizijos įrašų, išleistos kompaktinės plokštelės.

Konkurso vertinimo komisijoje dirbo ir AUGUSTINAS RAKAUSKAS (akordeonas) – Lietuvos muzikas, akordeonistas, koncertuojantis atlikėjas. Mokytis groti pradėjo 7-erių Kauno M. Petrausko muzikos mokykloje. Meistriškumo kursuose Prancūzijoje dirbo su Maestro Frédéric Deschamps. Baigė bakalauro studijas VDU Muzikos Akademijoje, prof. K. Stonkaus klasėje. 2015 m. pradėjo magistrantūros studijas viename seniausių Europos universitetų – Lozanos Muzikos akademijoje, Šveicarijoje ir pelnė Vakarų Šveicarijos aukštųjų mokyklų universitetinę “Prix Paléo – 2017” premiją už surengtus dvejus rečitalius, nominuotus kaip išskirtinio meninio meistriškumo. Atlikėjas dalyvavo daugelyje tarptautinių ir nacionalinių festivalių bei konkursų. Tarp jų ryškiausi laimėjimai: 1-oji vieta tarptautiniame konkurse „VAMÖ Akkordeonwettbewerb“ Vienoje (Austrija), 2 vieta Pasauliniame konkurse „Trophée Mondial 2018“ Viktorijoje (Kanada), 3 vieta Pasaulio Taurės konkurse „Coupe Mondiale 2018“. 2018 m. ir 2019 m. Augustinas Rakauskas tapo Šveicarijos KieferHablitz | Ernst Göhner fondo „Musik preisexaequo“  1-osios premijos stipendininku bei buvo pakviestas surengti rečitalį priestižiniame „Gstaad Menuhin Festival“ Šveicarijoje.

 

Jaunuosius konkurso dalyvius vertino ir GRETA STAPONKUTĖ-RAKAUSKIENĖ (altas), kuri groti smuiku pradėjo septynerių, Šiaulių muzikos mokykloje. Vėliau mokslus tęsė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje. Bakalauro studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. Petro Radzevičiaus alto klasėje.

Viename seniausių Europos universitetų – Lozanos Muzikos akademijoje, Šveicarijoje Greta Staponkutė-Rakauskienė įgijo du magistro laipsnius studijuodama prof. A. Zemtsov alto klasėje. Stažavosi Lozanos kameriniame orkestre (OCL) ir „Lausanne Sinfonietta“. Talentingoji altistė groja kameriniame orkestre „Lausanne Soloists“ bei orkestre „Kremerata Baltica“. Kaip šių orkestrų narė koncertavo su pasaulinio garso atlikėjais: Chick Corea, Gidonu Kremeriu, Martha Argerich, Renaud Capuçon ir kitais. Šalia orkestrinės veiklos Greta yra alto-akordeono dueto „Tutto a Dio“ narė, kuris yra laimėjęs prestižinius konkursus tokius kaip „Coupe Mondiale 2018“ ir „Trophée Mondial 2017“, koncertavęs Europoje, JAV bei Kanadoje.

Konkurso vertinimo komisijoje dirbo ir profesorius Rytis Ambrazevičius, kuris nors ir pradėjo kurti teorinius lazerių modelius, tačiau profesiniame kelyje, vis dėl to pasirinko meilę muzikai. Mokslininkui itin patiko ekspedicijos, kurių metu jis rinko informaciją apie tradicinę muziką. Kiek vėliau apgynė humanitarinių mokslų (muzikologijos) daktaro disertaciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir paniro į akustikos tyrimus, kuriuose susiliejo muzikos ir fizikos žinios.

Paprastai tariant, akustika – mokslas apie garsus, tačiau jame persipina ir daug kitų mokslų: muzika, medicina, architektūra, net karo technologijos. Bendroji akustika yra fizikos dalis. Kai garsas pasiekia ausis, susiduriame su anatomija ir fiziologija, smegenimis keliaujantys nerviniai impulsai – jau psichologijos objektas. „Akustinė fonetika – tai kalbotyros dalis. Architektūrinė akustika svarbi projektuojant koncertų sales. Dar galima paminėti ultragarso akustiką, kuri taikoma medicinoje, triukšmo, povandeninių laivų ir įvairias kitas akustikos atšakas“, – vardija prof. R. Ambrazevičius. Taigi, akustika iš esmės veikia ir gali būti praktiškai pritaikyta beveik visose gyvenimo srityse.

Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius atliko pirmuosius akustinius lietuvių kalbos priebalsių tyrimus ir nustatė jų patalizacijos (minkštinimo) ir balsingumo požymius. Kadangi ne visi metodai, kurie taikomi kitų kalbų priebalsių skirtumams įvertinti, tinka bendrinei lietuvių kalbai ir jos tarmėms, jis sukūrė ir pasiūlė naujų. Mokslininkas aprašė lietuvių tradicinės muzikos dermių, intonavimo akustiką, tyrė dermės kitimo reiškinius, kas juos lemia, kokie jų panašumai ir skirtumai lyginant su akademine muzika ir pan. Akustikos metodais panagrinėjo tradicinės muzikos ritmiką, ornamentiką, vokalinę ir instrumentinę techniką. „Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad sutartinių giesmininkės stengiasi išgauti kuo šiurkštesnius sąskambius, o geriausias efektas pasiekiamas tada, kai balsai skiriasi dviem pustoniais ar šiek tiek mažiau,“ – teigė prof. R. Ambrazevičius.

Jaunuosius muzikantus vertino ir Vytauto Didžiojo universiteto dekanas, docentas, humanitarinių mokslų daktaras SAULIUS GERULIS, Marupės muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui SPODRIS KACANS, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos Fortepijono metodinės grupės pirmininkė, mokytoja ekspertė LAIMA AKSAMITAUSKIENĖ, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentė BEATA ANDRIUŠKEVIČIENĖ.

Tarp konkurso vertinimo komisijos narių buvo RASA DERBUTIENĖ (Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, fortepjono mokytoja ekspertė), VIOLETA JUCEVIČIENĖ (Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos pirmininkė), JURGITA LAPIENYTĖ (Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė), RASA RASIMAVIČIENĖ (Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė). Taip pat: AUŠRA KLOVAITĖ BEREZINIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, DAIVA PILKIENĖ – Kaišiadorių meno mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, JOLANTA SNUDAITIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, ROMA BALIENĖ – Jonavos J.Miščiukaitės meno mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, RITA RIMKIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, JŪRATĖ ŽEMAITYTĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, jaunesniųjų fortepijono klasių vadovė, ŽIVILĖ ELZBUTIENĖ – Kauno A.Kačanausko muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, RENATA MORKŪNIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, EDITA MATULIONIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, fortepijono metodinės tarybos pirmininkė, ONA NAVICKIENĖ – Elektrėnų meno mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, ZINAIDA SIVAKOVA – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono vyr. mokytoja, DALIA KIŠKIENĖ – Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijos fortepijono mokytoja metodininkė, NERINGA DAINELYTĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, SKAIDRĖ MALDONIENĖ – Kauno „Vyturio“ gimnazijos fortepijono mokytoja metodininkė, TERESĖ NIDA ZUBAUSKAITĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, ansamblinio grojimo klasės vadovė, JOVITA VAIČIULIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, EGLĖ SADAUSKAITĖ GERULIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, SVETLANA MAŽEIKIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, RŪTA BIMBAITĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, vyresniųjų fortepijono klasių vadovė, AUŠRA BANAITIENĖ – Kauno „Vyturio“ gimnazijos fortepijono mokytoja metodininkė, RASA RINKEVIČIŪTĖ – Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijos fortepijono mokytoja ekspertė, RAMUTĖ PEČELIŪNIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, LAIMA LIUTKAUSKIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, AGNĖ SIPAVIČIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, fleitos mokytoja metodininkė, INGA RAGINIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos gitaros mokytoja metodininkė, klasikinės gitaros klasės vadovė, EVALDAS LIUTKAUSKAS – Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojas ekspertas, pučiamųjų instrumentų klasės vadovas, VIDA ADOMAVIČIENĖ – Kauno M.Petrausko muzikos mokyklos fleitos mokytoja ekspertė, metodinės grupės pirmininkė, VIOLETA POLIANSKIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos smuiko mokytoja ekspertė, styginių instrumentų klasės vadovė, ONUTĖ ŠIKŠNIENĖ – Kauno 1-osios muzikos mokyklos liaudies instrumentų ir etninės muzikos klasės vadovė bei LORETA HAIDARI – Kauno A.Kačanausko muzikos mokyklos koncertmeisterė ekspertė.

KONKURSO „MUZIKA@“ GRAND PRIX LAIMĖJO


A-1 kl. Paulina Pėžaitė (fortepijonas)

A-2 kl. Nida Ardzevičūtė (fortepijonas)

A-5 kl. Urtė Rutavičiūtė (fortepijonas)

A-4 kl. Ugnė Vaicekauskaitė (fortepijonas)

A-5 kl. Rokas Diržys (smuikas)

A-6 kl. Brigita Zavarskytė (fortepijonas)

A-7 kl. Agnė Šulniūtė (fortepijonas)

A-8 kl. Faustina Kiaušaitė (fortepijonas)

A-9 kl. Paulina Banaitytė (smuikas)

B-Fort. Ans. Jokūbas Jakelis, Mantas Vaitkus (fortepijonas)

C-Mišr. Ans.  Rokas Diržys, Agnė Šulniūtė (smuikas, fortepijonas)

KONKURSO DALYVIŲ REZULTATAI


A Kategorija
B Kategorija
C Kategorija

KONKURSO KOMPAKTO ĮRAŠYMAS


KONKURSO KOMPAKTO ĮRAŠYMAS Konkurso kampaktui įrašinėti bus kviečiami visi GRAND PRIX vietos nugalėtojai bei dar 13 ryškiausiai pasirodžiusių I laureato vietos nugalėtojų, kurie bus atrinkti iki birželio 1 dienos. Su visais atrinktais konkurso dalyviais, kurie bus kviečiami įrašineti konkurso kompaktinį diską, konkurso organizatoriai susisieks asmeniškai el. paštu. Visus 13 konkurso laureatų, kurie bus kviečiami įrašyti kompaktinį diską atrinks prof. R. Rikterė, mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė, mokytoja ekspertė Laima Aksamitauskienė.

KONKURSO PROGRAMĖLĖ


Parsisiųsti

KONKURSO DALYVIŲ DIPLOMAI


A Kategorija 1 grupė
A Kategorija 2 grupė
A Kategorija 3 grupė
A Kategorija 4 grupė
A Kategorija 5 grupė
A Kategorija 6 grupė
A Kategorija 7 grupė
A Kategorija 8 grupė
A Kategorija 9 grupė
A Kategorija 10 grupė
A Kategorija 11 grupė
A Kategorija AMU grupė
B Kategorija
C Kategorija

MOKYTOJŲ PADEKOS


Parsisiųsti

Diplomų ir padėkų autorė – Kauno 1-osios muzikos mokyklos grafikos dizainerė AURĖJA JUCEVIČIŪTĖ.

Dėkojame visiems konkurso dalyviams. Tikimės, kad tai buvo nauja ir naudinga patirtis daugumos iš Jūsų koncertiniame – meniniame gyvenime. Sekantis konkursas numatomas 2021 metų balandžio mėnesį. Išsamesnę informaciją apie sekančių metų MUZIKA-@ konkursą bei kitus Kauno 1-osios muzikos mokyklos renginius rasite mūsų muzikos mokyklos interneto puslapyje www.pirmamuzikos.lt

Likite sveiki ir laimingi!!! Visos Kauno 1-osios muzikos mokyklos bendruomenės vardu linkime visiems konkurso dalyviams ir juos palaikiusiems – meilės muzikai ir įsimintų bei kūrybingų vasaros atostogų.

Kauno 1-osios muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
Fortepijono mokytoja ekspertė, konkurso meno vadovė ir koordinatorė
R A S A   D E R B U T I E N Ė


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
"Kauno 1-oji muzikos mokykla"

Visos teisės saugomos © 2024

Tel: +370 37 422 834
Faksas: +370 37 422 834
Adresas: J. Gruodžio g. 25, LT-44289, Kaunas
Įmonės kodas: 190144649
El. Paštas: info@pirmamuzikos.lt

"... ir tik muzika suteikia gyvenimui spalvas" - Anonimas